X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Minik Öğrencilerden Kütüphaneye Büyük İlgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Minik Öğrencilerden Kütüphaneye Büyük İlgi

  • Giriş Tarihi: 27.3.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:03
OKUMA ALIŞKANLIĞININ KAZANDIRILMASI AMACIYLA İZMİR’İN KÖYLERİNE VE İLÇELERİNE GİDEREK, HALKI KİTAPLARLA BULUŞTURAN GEZİCİ KÜTÜPHANE’NİN BU SEFERKİ DURAĞI ALİAĞA OLDU.
Minik Öğrencilerden Kütüphaneye Büyük İlgi

Okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla ’in köylerine ve ilçelerine giderek, halkı kitaplarla buluşturan Gezici Kütüphane’nin bu seferki durağı Aliağa oldu.
İzmir Atatürk İl Halk Müdürlüğü’ne ait gezici kütüphane aracı, Aliağa İlçe Halk Kütüphanesi’nin düzenlediği etkinlik kapsamında Aliağalı minik öğrencilerin ziyaretine açıldı. Teknik, araştırma inceleme, hikaye, roman ve edebiyat türünde binlerce kitabın bulunduğu gezici kütüphane, minik ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü. Kütüphaneyi tanımaları ve kitap sevgisi kazanmaları amacıyla öğrencileri gezici kütüphane ile buluşturan Aliağa İlçe Halk Kütüphanesi’nin bu etkinliği, Aliağa Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirildi.
Aliağa ilçe genelindeki ilköğretim okullarında öğretim gören öğrencilerinin katıldığı etkinlikte, öğrenciler gezici kütüphane aracını gezerek araçtaki kitapları inceleme fırsatı buldu. Kütüphane aracını gezen öğrenciler daha sonra Aliağa İlçe Halk Kütüphanesi’ni de ziyaret etti. Öğretmenleri eşliğinde ilçe kütüphanesini de gezen öğrenciler, kütüphane yetkililerinden kitaplar hakkında bilgi aldı. Ziyaret sonunda öğrenciler ilçe kütüphanesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.