X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ramazan Pidesi Ödemiş’te Bu Yılda 1 TL 50 Kuruş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ramazan Pidesi Ödemiş’te Bu Yılda 1 TL 50 Kuruş

  • Giriş Tarihi: 18.6.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 17:05
11 AYIN SULTANI RAMAZAN AYININ SİMGESİ OLAN RAMAZAN PİDELERİNİN FİYATLARI AÇIKLANDI. İZMİR'İN ÖDEMİŞ İLÇESİNDE DE RAMAZAN PİDESİNİN FİYATI 1 LİRA 50 KURUŞ OLARAK BELİRLENDİ.
Ramazan Pidesi Ödemiş’te Bu Yılda 1 TL 50 Kuruş

11 ayın sultanı Ramazan ayının simgesi olan Ramazan pidelerinin fiyatları açıklandı. ’in Ödemiş ilçesinde de Ramazan pidesinin fiyatı 1 lira 50 kuruş olarak belirlendi.
11 ayın sultanı Ramazan ayının başlaması ile birlikte Ramazan pideleri de fırınlarda üretilmeye başlandı. Türkiye genelinde fiyatlar değişirken, Ödemiş ilçesinde Ramazan pidesinin fiyatı 1 lira 50 kuruş olarak belirlendi. Bir fırının işletme sahibi Mehmet Dumanlı, resmi fiyatın 1 lira 60 kuruş olduğunu; ancak Ödemişli fırıncıların duyarlılığı üzerine Ramazan pidesinin bu yılda 1 TL 50 kuruştan satışa sunulacağını söyledi. Dumanlı, "Bu yıl Ödemiş için alınan resmi karar ise 300 gram pidenin 1 lira 60 kuruştan satılmasıydı. Biz yine fırıncı esnafları olarak 300 gram Ramazan pidemizi Ödemiş’te 1 lira 50 kuruştan satacağız. Ödemiş’in farkının olması birlikte hareket edilmesinin sonucu olarak değerlendirilebilir. Başka bir açıdan da örneğin Bayındır, Tire, Kiraz gibi çevre ilçelerimizde normal ekmeğin fiyatı 1 TL’den satılıyor iken Ödemiş’te ekmeğimiz 75 kuruştan satılıyor. Meslektaşlarımızın fedakârlığını da bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum. Geçen yıla göre un fiyatlarımız da değişti" dedi.