X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Küçük Menderes’e Kiraz’da Yeni Köprü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Küçük Menderes’e Kiraz’da Yeni Köprü

  • Giriş Tarihi: 20.6.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:37
KİRAZ BELEDİYE BAŞKANI SALİHA ŞENGÜL, KÜÇÜK MENDERES KÖPRÜSÜ İÇİN ÇALIŞMALARIN DEVAM ETTİĞİNİ İFADE EDEREK, "ÖPRÜ AYAKLARI İÇİN NEHİR YATAĞINDA YOĞUN BİR ÇALIŞMA SÖZ KONUSU. BÖLÜNMÜŞ YOL STANDARTLARINDA, ÇİFT GİDİŞ-GELİŞ ŞEKLİNDEKİ KÖPRÜ YAKLAŞIK 90
Küçük Menderes’e Kiraz’da Yeni Köprü

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Şengül, Küçük Menderes köprüsü için çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, "öprü ayakları için nehir yatağında yoğun bir çalışma söz konusu. Bölünmüş yol standartlarında, çift gidiş-geliş şeklindeki köprü yaklaşık 90 metre uzunluğunda olacak" dedi.
Torbalı’dan Kiraz’a uzanan ve yapımı uzun süredir devam eden 92 kilometrelik bölünmüş yolda çalışmalar, Torbalı-Bayındır ve Bayındır-Çatal bölümlerinde yoğunlaşırken, proje kapsamında Kiraz’da da Küçük Menderes Nehri üzerine yeni bir köprü inşa ediliyor. Kiraz Belediye Başkanı Saliha Şengül de, köprü için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Köprünün yaklaşık 90 metre uzunluğunda olacağını kaydeden Şengül, "İlçemizin il merkezine ulaşımını kolaylaştıracak bölünmüş yol çalışmaları iki koldan devam ediyor. Torbalı’dan Bayındır civarına uzanan çalışmaların yanı sıra ilçemize de karayollarının yüklenici firması şantiye kurarak Küçük Menderes köprüsü için çalışma başlattı. Köprü ayakları için nehir yatağında yoğun bir çalışma söz konusu. Bölünmüş yol standartlarında, çift gidiş-geliş şeklindeki köprü yaklaşık 90 metre uzunluğunda olacak. Köprünün devamında ise ilçemizin çevre yolunu oluşturacak yeni güzergah açılacak. Bu yolla ilgili de tüm kamulaştırmalar yapılmış durumda. Köprünün 2-3 ay içinde tamamlanması bir yandan da Kiraz Devlet Hastanesi civarına dek uzanacak çevre yolunun açılması bekleniyor. Kiraz’daki bu çalışmaların ardından Kiraz-Ödemiş arasında bölünmüş yol çalışmaları daha da hız kazanacaktır" dedi.