X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bayraklı’da Kadınlarına İletişim Dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bayraklı’da Kadınlarına İletişim Dersi

  • Giriş Tarihi: 27.6.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 09:02
BAYRAKLI İLÇESİNDE, KINLARIN BİLİNÇ, BECERİ VE FARKINDALIK DÜZEYLERİNİ ARTIRMAYA YÖNELİK SEMT MERKEZLERİNDE AİLE İÇİ İLETİŞİM VE ÇOCUK EĞİTİMİ SEMİNERLERİ DÜZENLENİYOR. SEMİNERE ÖZELİKLE KADINLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERİRKEN, ERKEKLERİNDE SEMİNERDE YER ALM
Bayraklı’da Kadınlarına İletişim Dersi

Bayraklı Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, kadınların bilinç, beceri ve farkındalık düzeylerini arttırmaya yönelik semt merkezlerinde aile içi iletişim ve çocuk eğitimi seminerleri düzenliyor.
Bayraklı ilçesinde, kadınların toplum içinde ve ailede daha güçlü olmaları, daha sağlıklı iletişim kurabilmeleri için düzenlen eğitim çalışmaları aralıksız devam ediyor. Sosyolog, rehber öğretmen ve aile danışmanı Sibel Özel’in düzenlediği toplantılara Bayraklı Belediyesi’nin semt merkezleri ev sahipliği yapıyor. Çalışmalara kadınların yanı sıra erkeklerin de katılması dikkat çekiyor. Seminerler şimdiye kadar Soğukkuyu, Onur ve Postacılar Semt merkezlerinde verilirken, sırasıyla Yamanlar, Emek, Gümüşpala ve diğer semt merkezlerinde de seminerlerin devam edeceği belirtildi.
Bayraklı Belediyesi Kadın Danışma Merkezi psikolog ve sosyologlarının kadınların özellikle günlük hayatta yaşadığı sorunlara eğildiğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Düzenlenen seminerler sayesinde çok sayıda kişiye ulaşma fırsatı yakalıyoruz. Eşler arasında ve onların çocukları ile kuracağı iletişim çok önemli. Seminerlerde uzmanlarımız ebeveynleri çocuk eğitimi konusunda da bilgilendiriyor. Seminerlere katılan anne babalar bize, ‘birçok şeyi bilmiyormuşuz ya da biz böyle bilmiyorduk’ diyor. Amacımız ailelere doğru bilgiyi uzmanlar aracılığı ile vermek ve doğru bilinen yanlışları düzeltmek” dedi.