X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Artık koltuk altı terlemesi sorun değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Artık koltuk altı lemesi sorun değil

  • Giriş Tarihi: 28.4.2015 15:31
Artık koltuk altı terlemesi sorun değil
Artık koltuk altı terlemesi sorun değil

Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerife Arslan, koltuk altının aşırı lemesi sonucu oluşan fiziksel ve psikolojik rahatsızlığa uygulaması ile son vermenin mümkün olduğunu belirtti.

Aşırı leme sonucu elbiselerde meydana gelen ıslak görüntü ile istemsiz ve rahatsız edici ter kokusunun kişiyi toplum içerisinde huzursuz ettiğini belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerife Arslan, "Bu durumun oluşturduğu psikolojik rahatsızlık yeniden terlemeye yol açar ve konu kısır bir döngüye girerek içinden çıkılmaz bir hal alabilir" dedi.

Aşırı terleme sorunu yaşayanlar için yaz aylarının tam bir kabus gibi olduğunu belirten Dr. Arslan, "Kişi özellikle koltuk altı bölgesinde meydana gelen aşırı terleme ile elbiselerinde ıslak görüntüden utanç duyar ve rahatsız olur. kadın erkek birçok kişinin, hem sosyal hayatında hem de iş hayatında istenmedik sorunlara neden olur. Pek çok durumda terleme sorunu yaşayan kişilerin ıslak görüntüyü saklamak için kollarını kaldırmaktan, rahat hareket emekten sakınır hale geldiği gözlemlenmektedir. Kötü koku nedeniyle çevresindeki kişilere yaklaşmamaya özen gösteren kişinin asosyal bir mesaj vermesine neden olmaktadır. Bu durum aşırı terleme sorunu olan kişiyi son derece huzursuz eder" diye konuştu.

YAZ BAŞLANGICI EN UYGUN DÖNEM

Dermatalog Arslan, özellikle içinde bulunduğumuz aylarda koltuk altı bölgeye yaptırılacak uygulamasının terleme sorununa son derece başarılı bir çözüm getirdiğini ifade etti. Dr. Arslan, "Özellikle Bahar ayları ve yaz başlangıcında bu önemli sorununuza çözüm bulmak medikal estetik alanında gelişen teknoloji ile son derece kolay bir hale geldi. Koltuk altı bölgesine yapılacak başarılı bir botoks uygulaması ile terlemenizi 6 ay boyunca durdurabilirsiniz" diye konuştu.

EL İÇİ VE AYAK TABANINA DA UYGULANIYOR

Botoks uygulamasının koltuk altı ter bezlerinin uyarılmasını engelleyerek ter salgısını önlediğini ifade eden Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerife Arslan, botoksun koltukaltı, el içi ve ayak tabanına uygulanabildiğini ifade ederken şu noktalara dikkat çekti:

"Botoksun el içi ve ayak tabanı uygulamaları oldukça ağrılıdır. Etkisi de koltukaltı botoksu kadar güçlü değildir. Etki iki gün sonra başlar, 15 günde tamamlanır. Botoks uygulamasının ortalama 6 ay kadar başarıyla terlemeyi önlediğini söyleyebilirim. Çoğu hastamız terlemenin en çok olduğu ayları rahat geçirmek amacıyla nisan-mayıs dönemlerinde yılda bir kez yaptırmayı tercih etmektedir."

KONUNUN UZMANI DOKTORA YAPTIRIN

Botoks uygulamasına ilişkin verdiği bilgiler çerçevesinde ilk olarak, nişasta, iyot testi ile terleme alanının saptandığını kaydeden Dr. Arslan, daha sonra söz konusu bölgenin bir krem aracılığıyla uyuşturulduğunu bildirdi. Dr. Şerife Arslan, ardından kıl kadar ince iğnelerle botoks ilacının cilt altına verildiğini, bu durumun birkaç ufak morluk dışında herhangi bir komplikasyonu bulunmadığını ifade etti. Dr. Şerife Arslan, söz konusu işlemin mutlaka konunun uzmanı bir doktora yaptırılması gereğine de dikkat çekti.