X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Liseli Kardeşlerin Origami Merakı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Liseli Kardeşlerin Origami Merakı

  • Giriş Tarihi: 25.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
KAHRAMANMARAŞ’IN, GÖKSUN İLÇESİNDE YAŞAYAN LİSE ÖĞRENCİSİ İKİ KARDEŞ JAPON KAĞIT KATLAMA SANATI ORİGAMİYE MERAK SARDILAR BİR HAFTA DA ÖĞRENEREK KUŞ FİGÜRÜ, SEPET GİBİ ESERLER ÜRETTİ.
Liseli Kardeşlerin Origami Merakı

’ın, Göksun ilçesinde yaşayan lise öğrencisi iki kardeş Japon kağıt katlama sanatı origamiye merak sardılar bir hafta da öğrenerek kuş figürü, sepet gibi eserler üretti. Kağıt sanatıyla uğraşmanın streslerini azalttığını söyleyen kardeşler, yaptıkları eserleri öğretmenlerine ve arkadaşlarına hediye ediyor.
Lise öğrencisi Salim ve Enes Selçuk kardeşler internette gezinirken gördükleri Japon kağıt katlama sanatına merak sararak origami sanatını evde yapıyorlar.
Kardeşlerden Enes Selçuk, “Biz Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde yaşıyoruz adım Salim kardeşim Enes. İnternette gezinirken kağıttan figürler gördük, hoşumuza gitti adı origamiymiş. Bizde yapabilir miyiz diye denedik. Sonra babamız kırtasiyeci olduğundan kağıt sıkıntısı çekmeyeceğimizi düşündük. Yaptıktan sonra sonuçları gördüğümde insanın çok hoşuna gidiyor“dedi.
Salim Selçuk ise “Arkadaşlarımıza ve hocalarımıza gösterdik. Onlarda çok beğendiler. Bize de yapın hediye edin dediler. Öyle başladık bu işe. İlk başta maddi bir kazancımız olmadı. Öyle bir beklentimiz de yoktu. Sonradan bunları satabilirsiniz dediler bizde düşündük mantıklı bulduk. Satabiliriz” dedi.