X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Safranbolu’da Fırat Yılmaz Çakıroğlu Eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Safranbolu’da Fırat Yılmaz Çakıroğlu Eylemi

  • Giriş Tarihi: 22.2.2015 14:28
EGE ÜNİVERSİTESİ'NDE ÇIKAN KAVGA SONRASINDA PKK YANDAŞLARI TARAFINDAN BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLEN EGE ÜNİVERSİTESİ ÜLKÜ OCAKLARI KAMPÜS BAŞKANI FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU İÇİN SAFRANBOLU’DA GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI.
Safranbolu’da Fırat Yılmaz Çakıroğlu Eylemi

Ege Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülen Ege Üniversitesi Ülkü Ocakları Kampüs Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Safranbolu’da gıyabi cenaze namazı kılındı.
’ün Safranbolu ilçesinde Misak-ı Milli Meydanı’nda bir araya gelen Ülkü Ocakları üyeleri gıyabi cenaze namazı kılarak, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Safranbolu Ülkü Ocakları Başkanı Şenel Soytürk, Ege Üniversitesi Ülkü Ocakları Kampüs Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ailesine başsağlığı dileyerek, “Yüce Allah’tan şehit Fırat kardeşimiz gibi bizleri de bayrak uğruna kan, vatan için can vererek şehitlik makamına eriştirmesini niyaz ediyoruz. Bir ölüp bin dirileceğiz. Bir gidip bin geleceğiz. Umulmaz ama, ülkücüler sokağa çıkarsa herkes kefenini hazırlasın” dedi.
Soytürk’ün konuşmasının ardından grup ülkücü yeminini okuyarak olaysız şekilde dağıldı.