X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Osman Kahveci Heyelan Bölgesini İnceledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Osman Kahveci Heyelan Bölgesini İnceledi

  • Giriş Tarihi: 7.3.2015 01:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:51
AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ OSMAN KAHVECİ, KARABÜK İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRÜ DR. GAZANFER ERBAY VE MAHALLE MUHTARI MURAT ERMİŞ İLE BİRLİKTE HEYELAN YERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU.
Osman Kahveci Heyelan Bölgesini İnceledi

’te Kurtuluş Mahallesi Dolunay Sokak’ta yağmurun etkisi ve su deposundan sızan su sonrası meydana gelen toprak kayması sonrası,17 ev boşaltılarak mühürlendi.
AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürü Dr. Gazanfer Erbay ve Mahalle Muhtarı Murat Ermiş ile birlikte heyelan yerinde incelemelerde bulundu.
Milletvekili Kahveci,İl Afet ve Acil Durum Müdürü Dr Gazanfer Erbay’dan bilgiler aldıktan sonra evlerini boşaltan vatandaşlarla görüştü.
Kahveci, gelen ihbar üzerine inceleme sonrası evlerin birçoğunu boşaltılması sonucu can kaybı yaşanmamasının önemli olduğuna dikkat çekerek, “Herhangi bir can kaybı olmadı. Evlerini boşaltanlar için kira yardımı yapılamaya başlandı. Valilik ve Belediye gerekli çalışmaları başlatmışlar. Kira yardımlarının devam etmesinin yanında vatandaşların kentsel dönüşüm veya afet evlerine yerleştirilmesi konusunda yetkililerle görüşeceğim” dedi.
Evlerinden eşyalarını almaya çalışan vatandaşlar ise yardım beklediklerini ve kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesi için destek beklediklerini yineledi.