X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Türkçe Sözlüğün Yazarı Doğan, Başkan Aksoy’u Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Türkçe Sözlüğün Yazarı Doğan, Başkan Aksoy’u Ziyaret Etti

  • Giriş Tarihi: 24.6.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 16:35
TÜRKÇE SÖZLÜĞÜN YAZARI VE TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ VAKFI BAŞKANI MEHMET DOĞAN, SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI DR. NECDET AKSOY'U ZİYARET ETTİ.
Türkçe Sözlüğün Yazarı Doğan, Başkan Aksoy’u Ziyaret Etti

Türkçenin En zengin sözlüğü olma özelliğini taşıyan Büyük Türkçe Sözlüğün yazarı, Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Doğan, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’u makamında ziyaret etti.
Ziyarette Safranbolu Belediyesi tarafından kurulan Safranbolu Araştırmalar Merkezi tarafından basımı gerçekleştirilen kitapları inceleyen Doğan, kitapların mükemmel bir çalışma sonucunda ortaya çıktığını belirterek önemli eserlerin ortaya çıkmasında yoğun emek harcandığını ifade etti. Safranbolu’nun Türkiye’nin en öneli şehirleri arasında yer aldığını ve bu önemini her yıl daha da arttırdığını söyleyen Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Doğan, son yıllarda Safranbolu adını her platformda duyduğunu ve bu başarılı çalışmalardan dolayı Başkan Aksoy ve ekibini tebrik ettiğini belirtti.
Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Doğan’ın ziyaretinden dolayı memnun olduğunu dile getirerek, “Kendisini Türkiye’nin en önemli fikir adamlığı ve dil bilimcisi olarak biliyoruz. Bununla birlikte ülkemizdeki en önemli sözlüğünde kendisine ( Türkçe Sözlük ) ait olduğunu bilmekteyim. Yine özellikle Mehmet Akif Ersoy hakkındaki çalışmaları ile bildiğimiz hocamızın bu çalışmaları, Mehmet Akif’i bizlere çok daha yakın kılıyor. Ben değerli hocamız tekrar hoş geldiniz sefalar getirdiniz demek istiyorum.” ifadelerini kullandı.
Ziyaret sonunda Yazar Doğan kendi kitaplarından oluşan bir takım kitabı Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy’a takdim etti.