X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yakutiye'de köy yolları asfaltlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'de köy yolları asfaltlandı

  • Giriş Tarihi: 16.9.2013 15:20

Erzurum merkez Belediyesi, mahalle statüsündeki köy yollarında genişletme ve asfalt çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi.

Belediye Başkanı Ali Korkut, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, amaçlarının köy yollarını, iki aracın yan yana rahat geçebileceği genişliğe kavuşturmak olduğunu söyledi. Köy ve mahalle yollarında yapılan genişleme ve asfalt çalışmalarını inceleyen Korkut, Erzurum Ovası'nda yer alan 26 köy yolunun rehabilite edilerek asfaltlandığını belirtti.

Asfaltlamaya başlamadan önce yollarda detaylı çalışma yaptıklarını ve öncelikli olarak bozulan kısımları kazıdıklarını kaydeden Korkut, şöyle devam etti: "Ardından 1 aracın geçip diğerinin beklediği dar yollarda genişleme çalışması yaptık. Şükür artık iki araç rahatlıkla yan yana geçebiliyor. Bunun ardından çakıl serme çalışması yapıldı. Sıkıştırmalar yapıldı ve ardından son kat asfalt kaplama çalışmasını yaptık. Kış öncesinde çalışmaları tamamlamak için yoğun tempoyla çalışıyoruz."

Toplam 65 kilometre uzunluğunda ana yollar ve köy bağlantı yollarında da çalışma yürüttüklerine işaret eden Korkut, "İlçe merkezinde nasıl bozuk yol bırakmamaya özen gösteriyorsak, belediye olarak köylerimiz ve bağlı köy - mahallelerimizin yollarını baştan aşağı yapıyoruz." açıklamasını yaptı.