X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sarıveliler’de Vatandaşlara 3 Bin Fidan Dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sarıveliler’de Vatandaşlara 3 Bin Fidan Dağıtıldı

  • Giriş Tarihi: 3.4.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
KARAMAN’IN SARIVELİLER BELEDİYESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE ERMENEK ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ VE ORMAN HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA VATANDAŞLARA ÇAM, KATRAN VE ARDIÇ OLMAK ÜZERE 3 BİN FİDAN DAĞITILDI.
Sarıveliler’de Vatandaşlara 3 Bin Fidan Dağıtıldı

’ın Sarıveliler İlçe Belediyesi öncülüğünde Ermenek Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşlara çam, katran ve ardıç olmak üzere 3 bin fidan dağıtıldı.
Anıt alanında gerçekleşen ve halkın yoğun ilgi gösterdiği fidan dağıtım programına katılan Belediye Başkanı Hayri Samur, "Bir fidanı diktiğiniz de 5 yıl sonra çiçekleniyor ve belki de kesilmezse yıllarca yerinde sağlam bir şekilde durabiliyor. Tüm insanların bu konuda bilinçli olup, duyarlı davranıp geleceğimiz için fidan yatırımı yapması gerekir. Vatandaşlarımızın bu fidanları bahçelerine dikmelerini, onlara çocukları gibi bakmalarını istiyoruz. Bizde belediye olarak altyapı hizmetlerinin yanında ilçenin yeşil alana kavuşması için de ağaçlandırma çalışmalarına önem veriyoruz" dedi.
Samur, konuşmasının sonunda bu fidanların vatandaşlarımıza dağıtılması konusunda her türlü desteği veren Ermenek Orman İşletme Müdürü Turan Gücal’a teşekkür etti.