X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karaman’da Okullar Arası Bilgi Yarışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Okullar Arası Bilgi Yarışması

  • Giriş Tarihi: 6.5.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:24
KARAMAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TRAFİK TESCİL VE DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ'NCE “KARAYOLU TRAFİK HAFTASI” ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE DÜZENLENEN OKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASININ GALİBİ 85. YIL MİLLİ EGEMENLİK İLKÖĞRETİM OKULU OLDU.
Karaman’da Okullar Arası Bilgi Yarışması

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nce “Karayolu Trafik Haftası” etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen okullar arası bilgi yarışmasının galibi 85. Yıl Milli Egemenlik İlköğretim Okulu oldu.
Piri Reis Kültür Sitesi’nde gerçekleşen yarışmada finale kalan 4 okul yarıştı. Yarışmayı Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Murat Bademoğlu ile öğretmen ve öğrenciler izledi.
Yarışma öncesi bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, yarışmanın düzenlenmesinde kendilerine destek olan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Elemelerde olduğu gibi final yarışmasının da çekişmeli geçeceğini tahmin ettiğini söyleyen Şahne, öğrencilere başarılar diledi.
Kıran kırana geçen yarışmanın sonunda sorulan 20 sorudan 19’una doğru cevap veren 85. Yıl Milli Egemenlik İlköğretim Okulu birinci oldu. Yarışmada 17 soruya doğru cevap veren üç okul için yedek sorulara geçildi. Yedek soruların tamamını doğru cevaplayan Piri Reis İlköğretim Okulu ikici olurken, 19 Mayıs İlköğretim Okulu da üçüncü oldu. Yarışmada ilk üçe giren okullara protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.