X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER TKDK İle Yatırımlar Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

TKDK İle Yatırımlar Devam Ediyor

  • Giriş Tarihi: 20.2.2015 11:28
TKDK İLE YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR
TKDK İle Yatırımlar Devam Ediyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü’ne 13. Başvuru Çağrı ilanı kapsamında 21 adet proje sunuldu.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kars İl Koordinatörü Yusuf Güder, 13. Çağrı dönemi hakkında yaptığı değerlendirmede sunulmuş olan 21 adet projenin toplam yatırım tutarlarının yaklaşık 18 milyon TL olduğunu ve talep edilen hibe tutarının yaklaşık 8 milyon TL olduğunu kaydetti.
Güder, kesme çiçekçilik üzerine sera kurulumundan kırsal turizme, mandıra kurulumu ve modernizasyonundan arıcılık faaliyetlerine kadar çeşitli alanlarda projeler alındığını belirterek, yatırımların çeşitlendirilmesi ve ilde TKDK tarafından desteklenebilecek tüm yatırım alanlarında proje sunulmasını beklediğini sözlerine ekledi.
Kars İl Koordinatörü Yusuf Güder, Kars ili ve ilçelerinde projelerin incelenmesi sonrasında gerçekleştirilecek yatırımların ilimize hayırlı olması ve ildeki potansiyel yatırımcıların da Kurum desteklerinden faydalanma noktasında girişimci davranmaları temennisiyle sözlerini noktaladı.