X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şehr-i Ramazan Etkinlikleri, Taşköprü’de Dolu Dolu Kutlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şehr-i Ramazan Etkinlikleri, Taşköprü’de Dolu Dolu Kutlanacak

  • Giriş Tarihi: 16.6.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55

Taşköprü Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl ilk olarak başlattığı Şehr-i Ramazan etkinlikleri bu yıl da dolu dolu kutlanacak.
25 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde 1 hafta süreyle gerçekleşecek olan etkinlik bu yıl Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi ve Yer altı Otoparkı projesinin önümüzdeki günlerde start alacak olması nedeniyle Köprübaşı Festival alanında gerçekleşecek.
Etkinliklerde, Kuran-ı Kerim tilavetleri, ilahiler, semazen gösterilerinin yanı sıra meddah, jonglör gösterisi, ateşbaz show, fasıl, ortaoyunları, çocuklara ve vatandaşlara yönelik yarışmalar, Türk Sanat Musikisi dinletisi, Hacivat-Karagöz gösterileri, kukla gösterileri, aşuk ile maşuk gösterilerinin yer alacağını söyleyen Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, “Geçtiğimiz yıl ilk olarak düzenlediğimiz Şehr-i Ramazan etkinliklerini halkımızın yoğun ilgi göstermesi nedeniyle bu yılda gerçekleştireceğiz. Teravih namazlarının ardından gerçekleşecek olan etkinliklerle hemşehrilerimize dolu dolu ve manevi yoğunluğu olan bir Ramazan ayı geçirtmeyi amaçlıyoruz” dedi.