Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da çiftçiye 335 bin tl destek

Giriş Tarihi: 2.1.2013 15:38

AK Parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı, Aksaray'ın Gülağaç İlçesi Bekarlar kasabasında bu yılda devam eden "Çatak Projesi" kapsamında çiftçilere 335 bin TL ödeme yapıldığını belirtti.

Bekarlar kasabasında yürütülmekte olan "Çatak Projesi" kapsamında taşlı arazilerin taşları geçen yıllarda bakanlığımızdan yapılan desteklerle temizlenme işlemi yapıldığını aktaran Yıldırıcı, "2012 yılının son günlerinde kasaba çiftçilerin gelen parayla sevindik. 2010 yılında başlayan Çatak Projesi'nden Bekarlar kasabası çiftçileri üç yılda toplam 750 bin TL destek aldılar. Bekarlar belediye başkanımız, belediyenin tüm imkanlarını kullanarak vatandaşlara bu çalışmada büyük destek vermiştir. 5 bin 500 dekar tarlanın taşlarının toplanması sonucu sadece bu yıl toplam 335 bin TL hesaplarına yatırılmıştır' dedi.

Başkan Yıldırıcı, 'Bekarlar kasabası çiftçilerimiz tarafından hükümetimizin bu çalışmaya destek vermesi takdir edilmektedir. Bu çalışma sonucu hem tarlalar taştan temizlenmiş tarıma daha verimli hale getirilmiş, hem de tarlaların ortasında toplu halde bulunan taşlar çıkartılınca tarlada ekim yapılacak alanda genişlemiştir. Dolayısıyla 3. derece olan bu alanlardaki toprak yapısı 1. derece tarım alanına dönüştürülmüş oluyor. Çatak Projesi kapsamında çalışmada üstün gayret gösteren Bekarlar belediye başkanını tebrik ediyorum. Hükümetimizin çiftçilerimize vermiş olduğu 335 bin TL desteğinde Bekarlar kasabası çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksaray'da çiftçiye 335 bin tl destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz