Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melikgazi'de sulama suyu kanalları yapılacak

Giriş Tarihi: 18.2.2013 16:11

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde yer alan 5 bölgede sulama suyu kanalı yapım işinin ihale ile yaptırılacağını söyledi.

Kıranardı, Hisarcık, Gesi Kuzey Mahallesi, Güzelköy ve Kayabağ yerleşim bölgelerinde yer alan bağ ve bahçe alanlarının daha seri ve verimli bir şekilde sulanabilmesi için sulama kanalları yaptırılacağını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç 'Sulama kanalları özellikle yaz aylarında bu bölgelerde oturan vatandaşlar açısından son derece önemlidir.

Çünkü bu 5 yerleşim bölgesinde mevsimlik sebze ve meyve yetiştiriciliği çok önemli, bu açından gerekli su kaybının önlenmesi ve daha seri bir sulama yapılabilmesi için su kanalları yaptırılacak. Son üç yıl içerisinde 54 km. su kanalı inşa ederek halkımızın hizmetine sunduk' dedi.

Mevcut su kanalarının çok yıpranmış, kırılmış, hatta yer yer yok olmuş olduğunu, uzun yıllar bakım ve onarım yapılamayan bu su kanallarının su kaçaklarına sebep verdiğini ve bölge halkı tarafından pek hoş karşılanmadığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Sulama kanalının yapım ihalesinin Kamu İhale Kanununun 19. maddesine istinaden 7 Mart 2013 günü yaptırılacağını kaydetti.
Başkan Memduh Büyükkılıç, 16 km. uzunl
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melikgazi'de sulama suyu kanalları yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz