Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boşaltılan evlerin yıkımı sürüyor

Giriş Tarihi: 20.2.2013 10:30

Kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde bugüne kadar 3 bin'e yakın binanın yıkımı yapıldı.

Belediyesi tarafından projelendirilerek hayata geçirilen 'Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi' kapsamında 11 mahallede başlatılan konut yıkım çalışmaları sürüyor. Bugüne kadar 1650 parselde yer alan 3 bin'e yakın konutun yıkımının tamamlandığı çalışmalarda geri kalan konutların da yıkımlarının devam edeceği belirtildi.

Nevşehir'de sağlıklı kentleşme ve modern kent görünümünün tesis edilmesi hedefi doğrultusunda Nevşehir Belediyesi tarafından başlatılan 'Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi' ile, Raşitbey, Camiatik, Camicedit, Bektik, Memişbey, Eskili, Cumhuriyet, Dere, Kapucubaşı, Musapaşa ve Kaya Cami Mahallesinde teknik personeller tarafından yapılan inceleme ve araştırmalar sonrasında, burada oturan vatandaşlara yönelik olarak, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde 2 bin 600 konut, 2 Cami, Sağlık Ocağı, Kreş, Ticaret Merkezi, Karakol ve 32 derslikli ilkokul ve ortaokul binalarından oluşan yeni yaşam alanları 2011 yılından itibaren hak sahiplerine dağıtılmaya başlanmıştı.

Toplam 11 mahalleyi içine alan bölgede, vatandaşların boşalttığı konutların da yıkım çalışmaları Nevşehir Belediyesi ekipleri tarafından sürdürülüyor. Geçtiğimiz yılın sonuna doğru başlayan çalışmalarla bugüne kadar toplam 2650 parselde 3 bin'e yakın konutun yıkımı tamamlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boşaltılan evlerin yıkımı sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz