Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Raylı sistem çalışmaları hız kazandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin şehir içi ulaşımda çığır açan projesi raylı sistemin 2. ve 3. etap çalışmaları, baharla hız kazandı

Raylı sistem için ekipler gece-gündüz çalışıyor. Büyükşehir Belediyesi'nden 6 ayrı ekip, İldem ve Talas'a uzanacak hatlarda hummalı bir çalışma yürütüyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Arif Emecen, Talas hattında devam eden çalışmalar hakkında bilgi vererek, "Kayseri hafif raylı sistem projesinin 2. ve 3. etapları bir buçuk yıl önce ihale edilmişti. Saha ve malzeme çalışmaları tamamlandı" diye konuştu. Bu yıl kış mevsiminin bahar havasında geçmesiyle çalışmalara devam edildiğini anlatan Emecen, "Bugün itibariyle de çalışmalar hız kazandı. 9 kilometrelik İldem hattını ve 7.5 km uzunluğundaki Talas hattının 4 kilometrelik kısmını, bu yıl sonuna kadar ray döşeme, enerji nakil hatları, enerji sinyal sistemi dahil olmak üzere tamamlamayı düşünüyoruz" dedi.

İŞÇİ SAYISI ARTACAK
Ray lı sistemin oldukça kapsamlı bir proje olduğunu ifade eden Emecen, şöyle konuştu: "Belediyemiz, Ulaşım AŞ ve yüklenici firmamız bu işi en kısa zamanda tamamlayacak ve aralık ayı sonunda her iki hatta da tren işletme testlerine başlayacak. Bugün itibariyle sahada çalışan 230 işçimiz var. Mayıs ayında ise çalışan işçi sayısı 350 civarında olacak."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Raylı sistem çalışmaları hız kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz