Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da hasar gören köprü trafiğe kapatıldı

Giriş Tarihi: 3.4.2013 11:51

Sivas merkeze bağlı mevkisinde bulunan köprü, ağır tonajlı araçların geçmesi sonucu gördüğü hasar nedeniyle trafiğe kapatıldı.

Çallı-Damlacık-Kahyalı-Durdulu, grup köy yolu bölgesinde bulunan köprüden ağır tonajlı araçların geçmesi ve su debisinin artması neticesinde bir ayağı zarar gören köprü risk oluşturmaya başlamıştı.

İl Özel İdaresi Yol Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, söz konusu bölgedeki köprüden 15 tondan daha ağır araçların geçmesini sakıncalı görmüş ve gerekli uyarı levhası astı. Ancak yörede taşıma yapan firmaların bu uyarıyı dikkate almayarak köprüden geçmeye devam etmeleri sonucu köprüdeki hasar daha da arttı.

Köprüdeki hasarın artması üzerine, can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla İl Özel İdaresi, 31.03.2013 tarihinde İl Jandarma Trafik ekipleri ile koordine kurarak köprüyü trafiğe kapattı. Yöredeki ulaşım köprüdeki bakım-onarım çalışmaları tamamlanıncaya kadar Sivas Merkez Eski Kayseri Grup Yolu Çallı bağlantısı ve Durdulu-Haydarlı-Bedirli güzergahı üzerinden yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İncesu'da hasar gören köprü trafiğe kapatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz