Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ne Türk'ün anası ne de Kürt'ün anası ağlasın'

Giriş Tarihi: 3.4.2013

Bingöl'de PKK'lı teröristlerce askeri konvoya açılan ateş sonucu şehit olan 33 askerden biri olan 20 yaşındaki Konyalı Jandarma Komanda Er Hilmi Şahin'in ailesi barış sürecine destek verdi

Bingöl'de PKK'lı teröristlerce askeri konvoya açılan ateş sonucu şehit olan 33 askerden biri olan 20 yaşındaki Konyalı Jandarma Komanda Er Hilmi Şahin'in babası Hasan Şahin, "Artık ne Türk'ün anası Ne de Kürt'ün anası ağlasın" dedi.

BARIŞ İLAÇ OLUR

1993 yılında acemi birliğinin ardından Van'a usta birliğine teslim olmaya giden askerleri taşıyan konvoya Bingöl karayolunda PKK'lı teröristlerce açılan ateş sonucu 33 asker şehit oldu. Oğullarının acısını 20 yıldır dindiremediklerini ve her gelen şehit haberi ile acılarının bir kat daha arttığını söyleyen baba Hasan Şahin, "Ben bir şehit babası olarak bu sürece tam destek veriyorum. Oğlumuzu teröre kurban vereli 20 sene oldu ama evlat acımız bugün ki gibi yüreğimizde. Kimse evlat acısı yaşamasın ne Türk'ün anası babası nede Kürt'ün anası babası ağlamasın. Bu cahillik artık bitsin. Bu olaylar bizi maddi ve manevi olarak bitirdi. Gencecik çocuklarımızı toprağa verdik. Teröre harcanan bu paralarla ülkemize ne okullar ne fabrikalar yapılırdı. Benim bir şehit babası olarak tek isteğim bu süreç kaçırılmasın. Kiminle konuşulursa konuşulsun bu acı dinsin. Artık kimsenin evine askerler gelip oğlunuz şehit oldu demesin. Ben barışın geleceğine tüm kalbimle inanıyorum" dedi. Oğlunu şehit verdikten sonra içinde yanan ateşin sönmediğini dile getiren anne Şükriye Şahin ise, "Artık hiçbir ana ağlamasın. Gencecik fidanlarımızı toprağa vermeyelim. Terör acısını bizler en derinden yaşadık. Ben bir anayım ve evlat acısını benden daha iyi anlayan olamaz. Kınalı kuzumu acemi birliğinin ardından davulla zurna ile usta birliğine gönderdim ertesi gün şehit haberini aldım. Benim yüreğimde yanan bir ateş bir yara var. Bu yaraya ancak silahların susması ve barışın gelmesi ilaç olur. Bu iş silahlarla bitmez." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ne Türk'ün anası ne de Kürt'ün anası ağlasın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz