Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arsa bizden yatırım sizden

Giriş Tarihi: 10.4.2013

Konya Akşehir'de bulunan Organize Sanayi Bölgesi, bünyesine yeni fabrikalar katarak yatırımcıların gözdesi haline geldi

Akşehir'deki Organize Sanayi Bölgesi, hızla büyüyerek yatırımcıların gözdesi oldu. Sürekli yeni fabrikaların kurulduğu bölgeyle ilgili Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, "Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan arsaların yüzde 90'ı devlet tarafından yatırımcılara ücretsiz olarak tahsis ediliyor. Şu ana kadar 11 fabrika üretime başladı. Yılsonuna doğru 7 fabrika daha üretime başlayacak. İlerleyen dönemde buraya gelen yatırımcı kazanacak" dedi.

ARSA ALIYORLAR
Çok sayıda kişinin istihdam edildiği fabrikalarda üretilen mallar Avrupa ve Afrika'ya ihraç ediliyor. Organize Sanayi Bölgesi'nin Akşehir ve çevresini sanayinin merkezi haline getireceğini belirten Abdülkadir Oğul, şöyle konuştu: "Buraya gelen esnafımız işlerini büyüterek, fabrika kurdu. Buradaki fabrikalarımızın tamamı Akşehirli yatırımcılarımızın. Bu fabrikaları gören dış yatırımcılar da Akşehir'e gelmeye başladı. Son dönemde 3 yabancı yatırımcıya buradan arsa tahsisi yapıldı."

"ÇEŞİTLİLİK VAR"
Bölgenin tek düze olmadığını açıklayan Oğul, "Traktör parçasından mobilya kapı imalatına, kuru sebze ve meyve fabrikasından kilitli taş fabrikasına kadar çeşitli sektörler bir arada bulunuyor" diye konuştu. Oğul, Akşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde arsaların yüzde 90'ının devlet tarafından ücretsiz tahsis edildiğini söyledi.

OĞUL: GELEN KAZANACAK
Abdülka dir Oğul, "Şu ana kadar 11 fabrika üretime başladı. Yıl sonuna doğru 7 fabrika daha üretime başlamış olacak. Ben bütün yatırımcıları Akşehir Organize Sanayi Bölgesi'ne davet etmek istiyorum. Sanayinin merkezi olacak ve buraya gelen kazanacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arsa bizden yatırım sizden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz