Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin yükünü omuzlayan bir şehir

Giriş Tarihi: 8.5.2013

Bakan Yıldırım, "Bazı şehirler var ki ülkemizin yükünü omuzluyor, daha çok üretiyor Kayseri de bu şehirlerden" dedi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kayseri'nin Türkiye'nin yükünü alan bir şehir olduğunu söyledi. Bakan Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi ziyaret ederek, "Bazı şehirler var ki daha çok çalışıyor, daha çok üretiyor ve ülkemizin yükünü omuzluyor. Kayseri de bu şehirlerden biri. Altyapısıyla üstyapısıyla hakikaten çok güzel ve örnek bir şehir. Ben sizi tebrik ediyorum" dedi.

İSTİKRARLI ÇALIŞMA SONUCU
Çalışkanlığın Kayseri'nin genlerinde olduğunu kaydeden Bakan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti: "Kayseri'nin şehircilik alanında, altyapı ve üstyapı alanında yakalamış olduğu başarı istikrarlı bir çalışmanın sonucudur. Biz de gerek şehir içinin daha da güzelleşmesi gerekse de civar illere bağlantılarının gelişmesi için bakanlık olarak çabalıyoruz."

ÇEVRE DOSTU SİSTEMLER
Geleceğin şehir içi toplu taşıma aracının çevre dostu raylı sistemler olduğunu ifade eden Bakan Yıldırım, "Raylı sisteme yatırımın daha fazla olması gerekir. Kayseri raylı sistemi Türkiye'nin sayılı raylı sistemlerinden. Başkan Özhaseki, tamamen kendi gayretiyle bu projeyi hayata geçirdi ve geliştirmeye de devam ediyor" diye konuştu.

YILDIRIM: ŞEHİRİÇİ ULAŞIMDA SIKINTI YOK
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki yıllardır Kayseri için iyi hizmet vermeye gayret ettiklerini belirterek, "Bu şehrin altyapı sorunu yok. Üstyapıda da bir sorunumuz bulunmuyor. Şimdilerde prestij projeler üzerinde çalışıyoruz. Bu projelerde de işler gayet iyi gidiyor" dedi. Şehir içi ulaşım konusunda Bakan Yıldırım'a bilgi veren Özhaseki, "Şehir içi ulaşım konusunda hiçbir sıkıntımız bulunmuyor. Dolmuşları kaldırdık" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin yükünü omuzlayan bir şehir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz