Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osman BEKAR: Hükümet çalışıyor tmok ve Komite uyuyor!

Giriş Tarihi: 22.5.2013
Olimpiyat oyunları bir ülkeye verilirken, elbette siyasi, sosyal, uluslararası ilişkiler ve ticari sebepler göz önüne alınır. Olimpiyatların o ülkenin tanıtımına, ekonomisine sağlayacağı katkı, dünya ticaretine getirebileceği hareketlilik planlanır, olimpiyatlar üzerine koyacağı art değer de hesaba katılır. Siyasi sonuçları düşünülür.
Diplomatik hesaplar da yapılır.
Türkiye de 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na İstanbul ile aday olduğumuz 5. Kez treni kaçırmamak için özellikle siyasi arenada çalışmalarını eksiksiz götürmeye çalışıyor. Başbakan Erdoğan'ın Japonya Başbakanı'nın Türkiye ziyaretinde Dünya kamuoyunun karşısında konuyu dile getirerek mevkidaşına, "Siz bir olimpiyat yaptınız. Şimdi bu olimpiyattan çekilin, bunu da biz yapalım" teklifi yaptı. Japon Başbakan Abe ise "Biz de Japon halkına olimpiyatların zevkini tattırma düşüncesindeyiz.
Eğer Türkiye kazanırsa ben ilk kutlayan olmak istiyorum. Eğer Tokyo seçilirse, sizin de ilk kutlayan olmanızı arzu ediyoruz"
ifadesini kullanarak Japon hükümetinin bu konudaki istekliliğini bir kez daha kamuoyunu önünde ortaya koydu. Başbakan Erdoğan'ın bu açıklamasına en çok destek vermesi gereken Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ise sessizliğini korumayı sürdürüyor.
Hesapları denetlenmeyen, çalışmaları takip edilmeyen, olimpiyatlar yerine spor okulları ve yüzme havuzları işletmeyi kendine görev sayan TMOK, galiba Türkiye'nin bu alandaki en büyük tez avantajı.
Ülkemizin sportif altyapısı, gelişmişliği, İstanbul'un kentsel dinamizmi dikkate alınırsa 2020 olimpiyatları anamızın ak sütü gibi hakkımız. Ancak bu yolda çalışması gereken başta TMOK gibi kurumlarımız görevlerini layıkıyla yapmazlarsa olimpiyat rüyamız başka baharlara kaldı demektir.
Bu konuda kurumlarımızda bir atalet görüyorum.
Bunu görmek için 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylık komitesinin hazırladığı resmi internet sitesi http://www.istanbul2020. com.tr'ye bakmanız yeterli.
Eski tarihli haberlerle Gençlik ve spor Bakanı Suat Kılıç'ın eski açıklamalarını görünce eminim sizin de benim gibi canınız sıkılacaktır.
Resmi adaylık sitemizde ki bu boş vermişliğe bir anlam veremiyorum.
Ya Adaylık Komitesi ve TMOK bizim bilmediğimiz bir şekilde Olimpiyatları alacağımızı kesinleştirdi ya da bu yarışa havlu attı.
Acaba hangisi?

ARKADAŞINA GÖNDER
Osman BEKAR: Hükümet çalışıyor tmok ve Komite uyuyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz