Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bunun adı aşk

Giriş Tarihi: 5.6.2013

Selçuklu Belediyesi 4 yılını değerlendirdi. "Bunun Adı Aşk" adıyla gerçekleştirilen programda Başkan Altay göreve geldikleri günden beri Selçuklu ve Konya aşkıyla hizmet ettiklerini söyledi

Selçuklu Belediyesi tarafından 4 yıl boyunca yapılan faaliyetler düzenlenen programla kamuoyuna anlatıldı. Başkan Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediyesinin 4 yıl boyunca yaptığı yatırımları sinevizyon eşliğinde anlattı. "Bunun Adı Aşk" başlığı ile gerçekleştirilen programa AK Parti Milletvekilleri Kerim Özkul, Hüseyin Üzülmez ve Mustafa Akış, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti il ve ilçe yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, davetliler ile ulusal ve yerel medya temsilcileri katıldı. 4 yıllık yatırımlarını sinevizyon eşliğinde anlatan Başkan Altay, yapımı süren 'Selçuklu Kongre Merkezi'nin, Selçuklu Belediyesi'nin en büyük yatırımlarından biri olduğunu vurgulayarak "Anadolu'nun en büyük merkezini 63 milyon TL'ye inşa ediyoruz. Konya, kongre turizminde başkenti haline geliyor. Toplam 18 salondan oluşan bu merkez hizmet sektörüne önemli katkılar sağlayacak" şeklinde konuştu. Kelebekler Vadisi projesinin de büyük projeleri arasında olduğunu anlatan Başkan Altay, Konya'nın bir aşk şehri olduğunu belirterek, kelebeklerin artık Konya ile özdeşleştiğini Aşkın Kanatları Müzesi'nin de 30 milyon TL bütçeyle yapıldığını açıkladı.

Altyapıda Rekora Koşuyoruz

Selçuklu gibi hızla gelişen bir ilçede alt yapıda önemli işler yapmaları gerektiğini hatırlatan Başkan Altay, "Belediyeciliğimizin asli görevi olan alt yapı ve asfaltta da Selçuklu olarak farkımızı ortaya koyuyor ve rekora koşuyoruz. 2013'te 612 bin metrekare parke ve tretuvar yaptık" dedi. Sağlık hizmetinde de yatırımlarla hizmetlerine devam ettiklerini aktaran Altay, "Sağlıkta, Sakarya Halk Sağlığı Laboratuarı ve Aile Sağlığı Merkezi, Hacı Kaymak, Musalla Bağları, Ova Un, Özalan, Meral Çınar Aile Sağlığı Merkezleri açıldı. Ayrıca Selçuklu Ağız ve Diş Sağlığının Merkezi çalışmaları sürüyor. Özalkant Numune Hastanesi Polikliniği de vatandaşların hizmetine sunulmuştur" şeklinde konuştu. Belediyecilikte yapılan bütün işlerin önemli olduğunu vurgulayan Altay, "En önemli işimiz temizlik. Belediye olarak önemli bir çevre projesi daha uyguluyoruz. Belediyemiz tarafından 2012'de başlatılan bez torba uygulaması devam ederken, ilçede yeni nesil bin 500 adet çöp konteyneri yer altına alındı. 160 bin konutta geri dönüşüm sistemiyle yılda 5 bin ton ambalaj atığı toplanıyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bunun adı aşk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz