Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyarbakır-Konya arası gönül köprüsü

Giriş Tarihi: 12.6.2013

İlk kez şehir dışına çıkan Diyarbakırlı öğrenciler, Mevlana şehri Konya'nın tarihi güzelliklerini yakından görme imkanı buldu

Diyarbakır'ın çeşitli okullarından gelen ve ilk kez şehir dışına çıkan kız öğrenciler Konya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde ildeki tarihi mekanları gezme imkanı buldu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ülkenin gelişmesi, insanların huzur ve refahı için topyekün gelişmenin önemine dikkat çekti. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ise "Tek bayrak altında kardeşçe, kimseyi ötekileştirmeden, herkese kucak açabileceğimiz bir medeniyeti çocuklara miras bırakıyoruz" dedi.

İLK KEZ ŞEHİR DIŞINA ÇIKTILAR
Konya'da gördükleri misafirperverlik nedeniyle teşekkür eden İçten, Konya ile Diyarbakır'ın buluşmasını çok önemsediklerini dile getirdi. İçten, "Sizlerin yüreğindeki sevgiyi alıp şehrimize götürmek ve sinerjiye dönüştürmek için buradayız. Diyarbakır'ın farklı okullarından kız öğrencileri Konya'ya getirdik. Çoğu ilk kez Diyarbakır'dan dışarı çıkıyor" dedi.

'TOPYEKÜN GELİŞMELİDİR'
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de Diyarbakırlı öğrencileri Konya'da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, "Diyarbakır'ın, Konya'nın, Ankara'nın, Van'ın, Erzurum'un, bütün şehirlerimizin geleceği birbirine bağlıdır. Ülkemizin gelişmesi için, insanımızın huzur ve refahı için bir binanın tuğlaları, bir vücudun tüm organları sağlıklı olmalıdır, topyekün gelişmelidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır-Konya arası gönül köprüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz