Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pehlivanlar er meydanına çıkıyor

Giriş Tarihi: 12.6.2013

Ata sporumuz güreş Kayseri Talas'ta yeniden canlandırılıyor. Talas Belediyesi'nin 15 Haziran'da yapacağı etkinliğe 40'ın üzerinde ünlü pehlivanın katılması bekleniyor

Talas Belediyesi, ata sporlarından güreşi yaşatmak için bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek Talas Karakucak Güreş Şampiyonası'nın hazırlıklarını sürdürüyor. Başkan Rifat Yıldırım, 15 Haziran'da yapılacak şampiyonanın Anadolu'da gerçekleşecek önemli bir organizasyon olacağını söyledi. Yıldırım, Ali Dağı eteklerindeki Mehmet Şafak Yaşam Parkı'nda düzenlenecek şampiyonanın hazırlıklarını yerinde inceledi.

"BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR"

Güreşin ata sporu olduğuna dikkat çeken Yıldırım, "Güreşi canlandırmak için geçen yıl başlattığımız Karakucak Güreşlerinin bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Bu sporcu canlandırmayı, yeniden vatandaşımıza sevdirmeyi amaçlıyoruz" dedi. Talas Belediyesi Güreş Takımı Antrenörü ve şampiyona koordinatörü Erkan Yozcu da ikincisi gerçekleştirilecek etkinliğin toplumda büyük ilgi gördüğünü söyledi.

ÜN YAPMIŞ SPORCULAR GELECEK
Yozcu, artan taleple belediye bünyesindeki lisanslı güreşçi sayısının 50'den 200'e yükseldiğini belirterek, şöyle konuştu: "Geçen yıl ki organizasyona Türkiye çapında ün yapmış 30 pehlivan gelmişti. Bu yıl ise aralarında Avrupa şampiyonu Fatih Çakıroğlu gibi 40 önemli pehlivan gelecek. Ayrıca sürpriz isimler de var. Bu imkanları sağlayan belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pehlivanlar er meydanına çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz