Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rasim abi Nasrettin Hoca olacak

Giriş Tarihi: 12.6.2013

Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri'nde temsili Nasreddin Hoca'lık görevini, Seksenler dizisinin 'Fehmi'si ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Rasim Öztekin üstlenecek

Bu yıl 54'üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri'nde temsili Nasreddin Hoca'lık görevini üstlenecek isim belli oldu. Bu yıl 5-10 Temmuz günleri arasında yapılacak Anma ve Mizah Günleri'nde Temsili Hocalık görevini ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Rasim Öztekin üstlenecek Akşehir Belediyesi ile Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği tarafından Nasreddin Hoca'nın hatırasına düzenlenen ve bu yıl 54'üncüsü yapılacak olan Anma ve Mizah Günleri'nde Nasreddin Hoca'yı bugüne kadar Erol Günaydın, Levent Kırca, Ferhan Şensoy, Kadir Çöpdemir, Halit Akçatepe, Emin Olcay, Cenk Koray, Deniz Oral gibi birçok isim canlandırdı. Son olarak Deniz Oral'ın üstlendiği bu görev için, Akşehir Belediyesi ile Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği tarafından ünlü sanatçı Rasim Öztekin'e teklif götürüldü. Kendisine temsili Nasreddin Hoca'lık için Rasim Öztekin, Nasreddin Hoca gibi dünyaya malolmuş bir güldürü ustası ve filozofu canlandırma görevini yerine getirebilmenin kendisi için onur ve şeref kaynağı olacağını belirterek Akşehir Belediyesi'nden gelen bu teklifi seve seve kabul ettiğini bildirdi.

'KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ'

Akşehir Belediye Başkan Abdülkadir Oğul "Değerli sanatçımız Rasim Öztekin Beye, bu yılki Nasreddin Hoca'lık görevini üstlendiği için teşekkür ediyoruz. 54'üncü Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri'nde kendisini de Akşehir'de görmekten büyük mutluluk duyacağız" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Rasim abi Nasrettin Hoca olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz