Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihe yolculuk

Giriş Tarihi: 19.6.2013

Anadolu insanının yazıyla tanıştığı ilk merkeze tarihi yolculuk yapılacak. Kültepe Kaniş-Karum Kültür Turları cumartesi başlıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, "kültür-sanat etkinlikleri" çerçevesinde "Tarihe Yolculuk" projesini hayata geçiriyor. Büyük ilgi gören Kültepe Kaniş-Karum Kültür Turları 22 Haziran Cumartesi günü başlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, çok önemli ve farklı bir kültürel etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Uygarlıklar kavşağı üzerinde yer alan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kayseri'nin en önemli tarihi merkezlerinden birisi de Kültepe'dir. Biz halkımızın bu önemli bölgeyi bilmesi ve görüp gezmesi için 6 yıldır ücretsiz tur düzenliyoruz" dedi.

Her hafta düzenlenecek
Anadolu insanının yazıyla tanıştığı ilk merkez olan Kültepe'ye düzenlenecek kültür turları 22 Haziran başlayacak. "Tarihe Yolculuk" adı altında ücretsiz olarak her cumartesi düzenlenecek etkinlik, 4 bin yıl öncesini anlatan tiyatro gösterileri, sunumlar, geziler ve ikramlarla eğlenceli hale getiriliyor. Özhaseki, bu projeyle Kültepe'yi geniş kitlelere tanıtmayı amaçladıklarını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihe yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz