Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağmur altında mezun oldular

ESOG Ü'den mezun olan 3 bin 144 öğrenci Eskişehir Atatürk Stadı'nda düzenlenen törenle diplomalarını aldı. Tören sırasındaki sağanak, öğrencilere zor anlar yaşattı

ESKİŞEHİR Osmangazi Üniversitesi'nden (ESOGÜ) mezun olan 3 bin 144 öğrenci, törenle diplomalarını aldı. Törenin yapılacağı Eskişehir Atatürk Stadı'na, fakülte flamalarıyla giriş yapan öğrenciler, sağanak altında yürüyüşlerini tamamladı. Öğrenciler, yağmurdan korunmak için üniversite tarafından dağıtılan yağmurlukları cübbelerinin üzerine giydi. Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen, törende yaptığı konuşmada, "Görev alacağınız her alanda, cesaretlerinizle hem kendi geleceğinizin hem de ülkemizin geleceğine katkıda bulunacağınıza inancımız tamdır" dedi. Öğrencileriyle gurur duyduğunu dile getiren Gönen, ESOGÜ'nün öğrenciler için her zaman "sıcak bir yuva" olduğunu kaydetti.

KONSERLİ KAPANIŞ

Gönen, konuşmasının ardından fakülte bölüm başkanlarıyla, 2012-2013 Akademik Yılı'nı birincilikle bitiren öğrencilere başarı belgelerini verdi. Daha sonra fakülte yemini eden öğrencilere, diplomaları verildi. Eskişehirli sanatçı Özgün'ün konserinin ardından, öğrenciler kep attı. Tören, havai fişek gösterisiyle sona erdi.

DPÜ'DE 11 BİN ÖĞRENCİ KEP ATTI
KÜTAHYA Dumlupınar Üniversitesi'nde de (DPÜ) 11 bin öğrenci mezun oldu. Türkiye'nin birçok ilinden Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Yerleşkesi'ne çocuklarının mezuniyet sevincini paylaşmak için gelen öğrenci aileleri, Evliya Çelebi Yerleşkesi'nde mezun olan çocuklarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Mezuniyet töreni birden bastıran ve uzun süre devam eden yağmur nedeniyle Üniversite Kapalı Spor Salonu'na alınarak devam etti. Uludağ Üniversitesi Halk Oyunları ekibin gösteriyle başlayan törende kapalı spor salonunu hınca hınç dolduran öğrenciler, 10'dan geri sayarak hep birlikte keplerini havaya fırlattı. Mezuniyet törenine Vali Şerif Yılmaz, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan ve öğrenci velileri katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmur altında mezun oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz