Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kent Meydanı çok görkemli

Giriş Tarihi: 26.6.2013

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Tarihi Kent Meydanı'nı görkemiyle dikkat çekiyor. Meydanda tescilli yapıların bulunduğu Kültür Sokağı da yer alacak

"Mevlana kenti" Konya'da Büyükşehir Belediyesi Tarihi Kent Meydanı'nın yapımını sürdürüyor. Kültürpark ile birlikte şehrin en önemli çekim merkezlerinden biri haline gelmesi planlanan meydan görkemiyle şimdiden konuşuluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, son dönemde yaptıkları büyük yatırımlarla şehrin standardını yükselttiklerini ve Konya'yı dünya şehirleri arasında farklı bir noktaya taşımak için çalıştıklarını dile getirdi.

KURULDAN ONAY ALINDI

Akyürek, Bölge Adliye Mahkemesi'nin yapımı karşılığında eski Adliye bölgesini devraldıklarını, burayı şehre kazandırmak için meydan çalışması başlattıklarını vurguladı. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'ndan da bir proje için onay aldıklarını açıklayan Akyürek, tarihi dokuya uygun Konya evlerinden sokak yapısı oluşturulacağını ifade etti.

14.5 MİLYON TL
Tarihi Kent Meydanı'nın Kültürpark ile birleşmesiyle şehrin yaklaşık 120 bin metrekarelik yeni bir park ve meydana kavuşmuş olacağını vurgulayan Akyürek, meydanın yaz sonunda bölgede yapılacak diğer yapıların ise 1 yıl içinde tamamlanacağını vurguladı. Meydan, 14.5 milyon TL'ye mal olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kent Meydanı çok görkemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz