Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olimpiyat için en 'baba' destek

Giriş Tarihi: 26.6.2013

Konya'da engelli oğlunun şampiyon olması için seyyar satıcılık yapan Metin Doğan, "En büyük hayalim oğlumu milli formayla 2016 olimpiyatlarında görebilmek" diyor

Konya'da katıldığı ilk turnuvada 2 Türkiye şampiyonluğu, 1 Türkiye 2'nciliği elde eden 14 yaşındaki engelli yüzücü Abdülkadir Muhittin Doğan'ın babası Metin Doğan, oğlunun spor masraflarını karşılayabilmek için asgari ücretle çalıştığı işinin yanında hafta sonu seyyar satıcılık yapıyor. İstanbul'da düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası'na katılan sol kolu doğuştan dirsekten itibaren olmayan 14 yaşındaki Abdülkadir Muhittin Doğan, kariyerinin ilk turnuvasında 2 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Türkiye 2'nciliği elde ederek büyük bir başarı elde etti.

ANTRENÖRÜ VE KULÜBÜ YOK

Antrenörü ve kulübü olmadığından Selçuk Üniversitesi Kampusu'ndaki yüzme havuzda tek başına antrenman yapan Abdülkadir Muhittin Doğan'ın en büyük destekçisi onu bir an bile yalnız bırakmayan babası Metin Doğan. Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde taşeron firma işçisi olarak çalışan ve asgari ücret alan baba Doğan, oğlunun yüzme sporunu devam ettirebilmesi için gerekli olan masrafları karşılayabilmek için hafta sonları seyyar satıcılık yapıyor ve oğlunun antrenörlüğünü üstleniyor. Baba Metin Doğan "Oğlumun en büyük sosyal faaliyeti yüzmek. Ben oğlumun ileride büyük bir yüzücü olacağına eminim. Kulübümüz ve antrenörümüz olmadığından çalışmalarda zorlanıyoruz. Yüzme oldukça masraflı bir spor" dedi. Oğluyla birlikte düzenli olarak antrenmanlara geldiğini belirten baba Doğan, "Düzenli olarak havuza gelip antrenman yapıyoruz. En büyük hayalim oğlumu milli formayla 2016 olimpiyatlarında görebilmek. Bu gurur bana yeter" diye konuştu. Abdülkadir Muhittin Doğan ise babasının olimpiyat istediğini yerine getirmek için elinden geleni yapacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olimpiyat için en 'baba' destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz