Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çadırda yaşayan aileye belediye sahip çıktı

Giriş Tarihi: 3.7.2013

Evlerinde çıkan yangında 3 çocuğunu kaybeden ve yıllar sonra yuvalarına dönen Akaya çiftine Tomarza Belediyesi kucak açtı

Tomarza'da evlerinde çıkan yangında üç çocuklarını kaybeden Akaya çifti, terk ettikleri köylerine yıllar sonra yeniden döndü. Evlerinin yanıp kül olması nedeniyle çadırda yaşayan çifte, Tomarza Belediyesi sahip çıktı. Belediyenin kendilerine ev yapacağını öğrenen Akaya çifti, gözyaşlarına hakim olamadı.

KÖYÜ TERK ETMİŞLERDİ

Üçkonak Köyü'ndeki evlerinde yıllar önce çıkan yangında üç çocuklarını kaybeden Ahmet Akaya ve eşi, çocuklarının acılarına dayanamayarak 2 yıl önce köyü terk etti. Bir süre İstanbul ve Adana'daki akrabalarının yanında kalan çift, şehir hayatına uyum sağlayamayınca doğdukları topraklara geri döndü. Talihsiz karı koca, köyde tek gözlü çadırda yaşamaya başladı.

SÖZ VERDİ
Çifte yardım elini ise Tomarza Belediyesi uzattı. Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nermin Aksoy Karabulut, Üçkonak Köyü'ne giderek Akay çiftini ziyaret etti. Işık, Ahmet Akaya'ya ev sözü verdi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Çadırda yaşayan aileye belediye sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz