Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'in il oluşunun 59. yılı

Giriş Tarihi: 18.7.2013 09:55

Belediye Başkanı Ünver'den 59. yıl mesajı: ' Türkiye'nin cazibe merkezi olma yolunda ilerleyişini sürdürecek'

Belediye Başkanı Hasan Ünver, 2004 yılında il oluşunun 50. yılını kutlayan Nevşehir'in, aradan geçen 9 yıllık süreç içerisinde sadece bölgesinin değil, Türkiye'nin en hızlı gelişen şehirlerinden biri haline geldiğini belirterek, yakın bir gelecekte Nevşehir'i Türkiye'nin en önemli cazibe merkezlerinden biri haline getireceklerini ifade etti.

Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir'in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde il oluşunun 59. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Mesajında, sahip olduğu doğal,kültürel ve tarihi değerdeki eserleri ile Türkiye'nin dış dünyaya açılan en önemli kapılarından biri olan Kapadokya bölgesine ana merkezlik yapan Nevşehir'in, yıllarca ekonomik alanda en önemli lokomotif gücü konumundaki turizmde beklenen bir gelişim sürecine ulaşamadığını dile getiren Ünver, başta merkezi hükümet olmak üzere milletvekilleri, ve sivil toplum örgütleri ile sıkı bir diyalog ile bu alanda önemli mesafelerin kat edildiğini bildirdi.

Yıllar yılı turizm konusunda etkin bir misyon ortaya koyamayan Nevşehir kent merkezinin, 2004 yılından sonra ciddi anlamda bir değişim ve gelişim süreci içerisine girdiğini vurgulayan Ünver, bir biri ardına hizmete geçen köklü alt ve üst yapı tesisleri ile Nevşehir'in büyük bir ivme kazandığını dile getirdi.

Ünver, daha sonra mesajında şu görüşlere yer verdi:
'Tarihi sürecinde bir çok medeniyetin barındığı bir büyük uygarlık merkezi olan Kapadokya bölgesinin ana idari merkezi durumundaki Nevşehir, son yıllarda birbiri ardına yapılan yatırımlarla sadece turizm sektöründe değil, ekonominin diğer alanları olan tarım,ticaret ve sanayi dallarında da önemli gelişimlerin ortaya konulduğu potansiyel bir güce ulaşmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından marka kentler içerisinde değerlendirilen Nevşehir, Türkiye' de 21. yüzyılın en hızlı gelişim içerisinde olan ve büyüyen kentleri arasında hak ettiği yeri kısa bir süre içerisinde alacaktır. Nevşehir Belediyesi'nin de öncülüğünde ortaya konulan bu hızlı ve planlı gelişim çabaları ile Nevşehir, bölgesinde ve ülke genelinde önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelecektir.''BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevşehir'in il oluşunun 59. yılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz