Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'deki hayvanat bahçesine getirildi

Giriş Tarihi: 22.7.2013 16:24

Türkiye'nin en büyük tematik parkı olan Harikalar Diyarı'nda artık sona gelindi. Pek çok hayvan barınaklarına yerleştirildi. İki yılanı da barınaktaki yerini aldı.

Harikalar Diyarı'ndaki hayvanat bahçesinin bine yakın hayvanı arasında iki da bulunuyor. Bunlardan biri Albino cinsinden, diğeri ise Kaplan piton. İki piton hayvanat bahçesine gelen ilk sürüngenler oldu. Kaplan piton 2.5 metre boyunda. Hayvanat bahçesinin sorumlusu veteriner hekimi Hilal Akbaş, yılanı tek başına kaldırmakta zorluk çekiyor. Diğer piton Albino'yu ise iki kişi dahi taşıyamıyor. Üç kişinin ancak kaldırabildiği piton yaklaşık 3.5 metre boyunda.

Hayvanat bahçesinde görev yapanlar, pitonlarla çok yakın görüntüler verebiliyor. Kucaklarına alıyorlar ve hatta boyunlarına bile çıkarabiliyorlar; ancak hayvanat bahçesini gezecek olan vatandaşlar bu kadar yakın olamayacaklar. Pitonlar cam bölmenin ardından görülebilecek.

Uyuşuk, yavaş ve son derece zararsız görünen pitonlar aslında dünyanın en tehlikeli hayvanlarından biri olarak biliniyor. Pitonlar, aç kaldıklarında ve tahrik edildiklerinde çok hızlı hareket edebiliyor. Zehirsiz olan pitonlar, avlarını boğarak öldürüyor, bir geyiği dahi yutabiliyor. Pitonların bazıları, 8-9 metreye kadar büyüyebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri'deki hayvanat bahçesine piton getirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz