Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konya Büyükşehir 2 ödül birden aldı

Giriş Tarihi: 4.9.2013

Konya Büyükşehir, 'İslam Başkentleri ve Şehirleri Birliği'nden 2 ödül birden aldı. Çevre alanında ikincilik ödülü alan büyükşehir, belediyecilik alanında ise birinciliği kaptırmadı

Konya Büyükşehir Belediyesi'ne İslam Başkentleri ve Şehirleri Birliği tarafından Belediye Projeleri alanında layık görülen birincilik ve ikincilik ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi. Kısa adı OICC olan İslam Başkentleri ve Şehirleri Birliği tarafından düzenlenen yarışmaya iki ayrı proje ile katılan Konya Büyükşehir Belediyesi Kent Bilgi Sistemi ile "İdare ve Belediyecilik Sistemi" alanında birinci, "Mevlana Kültür Vadisi Projesi" ile de "Belediye Hizmetleri, Çevre ve Çevre Düzenleme" alanında ikinci oldu. Mekke'de düzenlenen törende ödülleri alan Konya Büyükşehir Belediye Başkan Tahir Akyürek, İslam Başkentleri ve Şehirleri Birliği'nden 2 ödül birden aldıklarını, toplantılarda Konya'yı ve Türkiye'yi başarıyla temsil ettiklerini söyledi.

KONYA'YI DÜNYA TANIYOR
Ödülün Konya için hayırlı olmasını dileyen Başkan Akyürek, "Bu ödüller yeni projelerin yapılmasına ve şehrimizin dünya şehirleri arasında tanınmasına, örneklik teşkil etmesine ve yeni ziyaretçilerin gelmesine vesile oluyor. Burada üye belediye başkanlarına şehrimizi tanıtıyoruz. Bu konferansta Kent Bilgi Sistemi ve Mevlana Kültür Vadisi'nin tanıtımı da yapılıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi, bilgi teknolojileri alanında çok önemli bir konumda. Türkiye'deki en başarılı Kent Bilgi Sistemi işletme yapısına sahibiz. Mevlana Kültür Vadisi de sürekli yurt içinde ve yurt dışında gündem geliyor. Tarihi eserlerin restorasyonları devam ettikçe uluslararası ilgi de artacaktır" dedi.

54 ÜLKE 141 ÜYESİ VAR
OICC (Organzation of Islamic Capitals and Cities) İslam şehirlerinin kimliğinin, tarihinin ve mirasının korunması ve bu şehirlerdeki yaşam standartlarının yükseltilmesi amacıyla 1980 yılında Mekke ve Cidde merkezli olarak kuruldu. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 1990 yılında üye olduğu OICC'nin 54 ülkeden, 141 üyesi bulunuyor. 1990'dan itibaren organizasyonda temsil edilen Konya Büyükşehir Belediyesi, önceki yıllarda da farklı projeleriyle ödüle layık görülmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konya Büyükşehir 2 ödül birden aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz