Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osman Bekar: Her şey olimpiyat, her yer İstanbul

Giriş Tarihi: 4.9.2013
Olimpiyat oyunlarının önemini başlıktaki sloganla Spor Bakanımız Suat Kılıç vurguladı. Sayın Kılıç yaptığı bir söyleşide bu sloganı üretti. Belki spontane çıkan bir slogan ama fark edebilirseniz içinde birçok anlam yüklü. Sloganlar ülkesi Türkiye'de belki de en anlamlı sloganlardan biri olacaktır bu.
Büyüyen gelişen Türkiye'nin yapmadığı-yapamadığı bir tek olimpiyatlar var. Daha önce de defalarca finallere kaldık ama mutlu sona erişemedik. Bu kez gerçekten çok yaklaştık. Artık bu saatten sonra yapılacak tek şey son ana kadar lobi faaliyetlerini sürdürmek ve karar vericileri etkilemek.
Her ne kadar önceki yazılarımızda diğer şehirleri daha şanslı görsek de, an yaklaştıkça duygusallığımız, vatanseverliğimiz ağır basıyor ve bu sefer mutlu sona biz ulaşacakmışız gibi geliyor. Her ne kadar kararın açıklanacağı tarihe kadar olan süreçte bu yolculuğu baltalamak isteyenler, bilmeden zarar verenler olsa da bu duygu daha ağır basıyor.
Asıl iş olimpiyatların alınmasından sonra başlayacak. Bu büyük organizasyona hem sportif olarak hem de tesisi olarak hazırlanmak aslında işin % 90'lık kısmı. Mutlaka bu süreci baltalamak isteyecekler olacaktır. Sportif olarak bilmem ama organizasyon ve tesis anlamında bütün dünyanın uzun süre unutamayacağı bir olimpiyat düzenleyeceğimizden adım gibi eminim.
Gelelim yeniden bu bağlamda Sayın Suat Kılıç'ın bulduğu slogana. Türkiye son on yılda çağ değil çağlar atladı. İstikrarlı bir hükümet her alanda büyümeyi getirdi. Ancak sportif başarı anlamında bu büyüme bir türlü yakalanamadı. Bu yüzden her şey olimpiyat. İspanya sporda yakaladığı yüksek başarıyı 92 yılında yaptığı Barcelona Olimpiyatları'ndan sonra yaptı. Türkiye'de ev sahipliğine çok yaklaştığı 2020 olimpiyatlarına hazırlanırken eminim ki ulusal bir spor politikasına sahip olacaktır. Ve bu da zamanla hem olimpiyatlarda hem de diğer sportif organizasyonlarda büyük başarılar demektir.
Her yer İstanbul'dan anladığım da zaten spor politikasının oluşturulmasıyla ilgili. Türkiye için 2020 sporda milat olacaktır. Organizasyona ev sahipliği yapamasak bile en çok madalya kazanan ilk beş ülke arasında yer almak için var gücümüzle hazırlanmalıyız. Şimdiden başlayacağımız çalışmalar bizi istediğimiz ve olmamız gereken yere getirecektir.
Benin bu slogandan anladığım her şartta başarı. Belki siz farklı anlamlar çıkarmışsınızdır ama ortak paydamız umarım BAŞARI olur…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman Bekar: Her şey olimpiyat, her yer İstanbul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz