Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Termalin yeni merkezi Kırşehir

Giriş Tarihi: 4.9.2013

Kırşehir'de termal turizm alanında ciddi yatırımlar yapıldığını söyleyen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kenti termal turizmin merkezi yapmak için atılan adımları anlattı

Kırşehir Belediye Başkanı ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı Yaşar Bahçeci termal başkent yapmak istedikleri Kırşehir ile ilgili planlarını anlattı. Bahçeci "Termal turizm hem dünyada, hem ülkemizde turizm sektöründe parlayan bir yıldız konumunda. İnsanlar artık sadece güneş ve deniz turizmini tercih etmiyor. Hem sağlığına kavuşacağı, hem dinleneceği hem de yenilenebileceği bir termal tatili tercih ediyor. Halkımız artık tatilini seçerken daha bilinçli. Termal bir tatilin kendisine neler katabileceğinin farkında" dedi. Bahçeci "Kırşehir termal kaynaklar açısından oldukça zengin bir şehir. Son yıllara kadar bu kaynak ilimizde şehir ısıtmacılığının yanında birkaç kaplıca tesisinde kullanılmış. Şimdilerde ise ilimizde iki tane 3 yıldızlı, bir tane 5 yıldızlı olmak üzere üç termal otel ve bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ile termal kaynaklarımızın şifasını dağıtıyoruz" diye konuştu.

HAYAL GERÇEK OLACAK
"Şehrimizdeki termal kaynakların potansiyeline baktığımızda elbette bu tesisleşme yeterli değil" diyen Bahçeci şöyle konuştu: "Mevcut kaynaklarımızın şehir merkezindeki potansiyeli 10 bin yatağa yetecek seviyede. Diğer illerden farklı olarak termal kaynaklarımızın şehir merkezinde olması yatırımcı içinde büyük avantaj. Böylelikle yapılan tesis, hem bir şehir oteli hem de bir termal otel olma özelliğini taşıyacak. Otel müşterileri şehrin imkânlarından da faydalanabilecek." "2014'te belediye olarak ilimize bir termal tesis de biz kazandıracağız" diyen Bahçeci "Türkiye'ye örnek olacak termal bir tesis yapmak adına alanında en profesyonel kişilerle çalışmak istedik. Macaristan Kaplıcalar Birliği Başkanı ve beraberindeki bir heyet ilimize gelerek bir dizi incelemelerde bulundular. Kendileri daha önce Avrupa'da birçok yerde termal tesis yapmış ve danışmanlık vermiş kişiler. Termal Aquapark projemizde kendileri ile çalışarak profesyonel bir işe imza atacağız" görüşünü dile getirdi. Bahçeci "Kırşehir'i termal turizmin merkezi yapmak bizim için artık bir hayal değil. Orta Anadolu'nun en verimli kaynaklarına sahip ilimiz artık ciddi bir tesisleşme yolunda ilerliyor. Termal turizm, kültür turizmi ve kongre turizmi Kırşehir'de artık yerini aldı. Ankara, Kayseri, Konya, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırıkkale gibi Anadolu illerinin yanı sıra birçok termal sever şehire de ev sahipliği yapıyoruz artık" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Termalin yeni merkezi Kırşehir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz