Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7.5 milyon liralık destek

Giriş Tarihi: 9.10.2013

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, tarım ve hayvancılık çalışmalarını ilgilendiren 7.5 milyon TL'lik üç önemli projenin açılışını yaptı

Kırsal Kalkınmayı Destek Projesi kapsamında Kayseri'de birçok proje hayata geçirildi. 357 çiftçiye alet ve ekipman, Yahyalı-Çubuklu Kooperatifi'ne 200 büyükbaş hayvan projesi ile 285 yerleşim yerine 500 hayvan sulağı projesi, Vali Orhan Düzgün'ün katıldığı törenle hayata geçirildi. Düzgün, sanayi ve ticaret kenti olarak bilinen Kayseri'de tarım sektörünün önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

YUMURTADA İDDİALI

Kayseri'nin yumurta ihracatı gerçekleştiren iller arasında Türkiye genelinde 3. sırada yer aldığını belirten Vali Düzgün, Türkiye'nin kabak çekirdeği ihtiyacının yüzde 40'ının da Kayseri'den karşılandığını kaydetti. Düzgün, bu rakamsal bilgilerin Kayseri'nin tarım anlamındaki potansiyelinin ne kadar önemli olduğunun göstergesi olduğunu dile getirdi.

İLERİYE TAŞIYACAK
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Kayacan da modern tarım yöntemlerini kullanmanın verimlilik ile doğrudan ilişkisi bulunduğunu belirterek, hayata geçirilen 3 proje ile Kayseri'nin tarım ve hayvancılığına yaklaşık 7.5 lira destek sağlandığına dikkat çekti. Kayacan, bu projelerin Kayseri'yi daha ileriye taşıyacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7.5 milyon liralık destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz