Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selçuklu'da üniversite ve belediyeden sağlık atağı

Giriş Tarihi: 23.10.2013

Alaeddin Keykubat Kampusu tıp fakültesi binasının karşısına, hasta ve hasta yakınlarının konaklaması için 4 katlı ve 70 odalı hasta konuk evi yapılacak. Selçuklu Belediyesi, projeyi 500 günde tamamlamayı hedefliyor

Selçuk Üniversitesi ile Selçuklu Belediyesi arasında imzalanan protokolle maddi durumu iyi olmayan ayakta ya da yatarak tedavi gören hasta ve hasta yakınlarının konaklaması, belirli ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bir hasta konuk evi inşa edilecek. Yaklaşık 4 bin metrekarelik alanda konuşlandırılacak ve 4 kat üzerine yapılacak olan hasta konuk evinde 70 oda bulunacak ve aynı anda 70 kişi konaklayabilecek.

STANDARTLAR YÜKSELDİ

Hasta Konuk Evi'nin Selçuk Tıp Fakültesi için çok önemli bir ihtiyaç olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, "Hastanemiz son birkaç yıl içinde önemli ölçüde kurumsallaştı. Hasta sayısının artmasıyla yükü de iyice ağırlaştı. Hasta ve hasta yakınlarının yararlanabileceği bir konuk evi ihtiyacımız vardı. Selçuklu Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a talebimizi ilettik. Kendisi bu konuda gönülden destek olacağını söyledi. Hastanemize yakın bir bölgede 4000 metrekarelik bir alan tahsis ettik. Selçuklu Belediyesi yakında inşaat çalışmalarına başlayacak ve 70 yataklı hasta konuk evini tamamlayacak. Bize desteğini esirgemeyen Selçuklu Belediyemizin Değerli Başkanı Uğur İbrahim Altay'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, "Sağlık alanında standartlar o kadar yükseldi ki hastaların yanı sıra artık hasta yakınlarımıza da konforlu konaklama ortamları sunmak zorundayız. Bunun gibi hem ilçemizin hem de üniversitemizin kalkınacağı daha nice büyük projelerde bir araya geleceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selçuklu'da üniversite ve belediyeden sağlık atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz