Türkiye'nin en iyi haber sitesi

modern otobüs duraklarına kavuşuyor

Giriş Tarihi: 8.11.2013 15:31

'ın artan durak ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışma başlatan Sivas Belediyesi, yeni otobüs durak alanlarına ve eskiyen durakların yerine, yeni duraklar yapıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediyesi Başkan Yardımcısı Yılmaz Uysal 'Bu kapsamda estetik tasarımlı duraklar imal edildi. Konuldukları yerlerde ve kaldırımlarda yaya trafiğini etkilemeyecek şekilde tasarlanan durak çalışmalarımız devam ediyor' dedi.

120 tane yeni otobüs durağının yapıldığını ifade eden Sivas Belediyesi Başkan Yardımcısı Yılmaz Uysal 'Kavşak çalışmaları yol çalışmalarına bağlı olarak şehrimizde otobüs duraklarının yenilenmesi ihtiyacı h'sıl oldu. Geçen yıl ihale yaptık ihaleyi bir firma kazandı ve yap işlet devret modeliyle 120 tane yeni otobüs durağını yerlerine koyduk şuanda eksikleri tamamlanıyor. Bu durakların 40 tanesi hareketli cam durak diğer 80 tanesi raketli cam duraktan oluşuyor. Önceden 50 durağımız vardı, onları da kenar mahallere aldık. Hem bunların görseli daha güzel hem de reklam alınabiliyor, iletişim çalışmalarında da kullanılıyor.

Böyle bir çalışmayı Sivas'ta biz başlattık. Şuanda firma işini bitirmek üzere, bazı duraklarda eksikler var bu durakların eksikleri tamamlanıyor. Özellikle bu büyük cam durakların cam yüzeyleri çok büyük geçenlerde bir yeni durak kurulmuştu burada cam kırılmıştı. Bu cam bizim vergilerimizden oda bizim paramız bunları korumamız gerekiyor. Ben hemşerilerimizden bize yardımcı olmalarını rica ediyorum. Sadece belediyemizin sahip çıkmasının yeterli olmayacağını biliyoruz. Bu durakların temizliği firma tarafından periyodik olarak yapılacaktır, bakımı yapılacaktır. Şehrimiz ayrı bir görsellik kazanıyor, otobüs durağında bekleyen kişilerin oturabilecekleri rahat bir ortam oluşuyor. Engelli arkadaşlarımız için rahatça duracak yerler dizayn edilmiş' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sivas modern otobüs duraklarına kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz