Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Eşim yanımdayken dünyaları kaldırırm'

Giriş Tarihi: 13.11.2013

Londra Paralimpik Oyunları'nda 18 gram fazlalığı ile bronz madalyayı rakibine kaptıran Yasemin Ceylan Baydar'ı, Dünya Şampiyonası'na eşi milli Halterci Fatih Baydar hazırlıyor

Konya'da Bedensel Engelli Avrupa Şampiyonu Milli Halterci Yasemin Ceylan Baydar'ı (26) 4 Nisan 2014'de Dubai'de yapılacak Dünya Şampiyonası'na bir tesadüfle tanışıp âşık olduğu ve 4 ay önce evlendiği kendisi gibi halterde Avrupa Şampiyonu ve 30'un üzerinde Türkiye rekortmeni olan eşi Fatih Baydar(30) hazırlıyor. Konya'da yaşayan Yasemin Ceylan Baydar'ın henüz 3 aylıkken yanlış bir iğne sonucu sağ bacağı diğerinden 7 santim kısa kaldı. Aksayarak yürüyebilen Yasemin Ceylan Baydar'ı liseye gittiği sırada tesadüfen okullarına ziyarete giden şimdiki antrenörü Emin Görmüş keşfetti ve halter dünyasına kazandırdı. O günden buyana sürekli çalışan Meram Belediyesi sporcusu Yasemin Ceylan Baydar, 2006 yılında Güney Kore'de düzenlenen dünya şampiyonasında 3'üncü olarak bronz madalya kazandı. 2007 yılında gençlerde Avrupa Şampiyonu olan ve birçok özel turnuvada birincilikler elde eden Baydar son olarak Londra'da düzenlenen Paralimpik Oyunları'nda tartıda 18 gram fazla gelerek bronz madalyayı kıl payı kaçırdı ve olimpiyat 4'üncüsü oldu. Yasemin Ceylan Baydar 2011 yılında Dubai'de yapılan özel bir turnuvadan döndüğü sırada bavulu ile yolun karşısına geçmek istedi. Bu sırada Ankara'daki milli takım kampından dönen ve aynı yolun karşısına geçmek isteyen milli halterci Fatih Baydar, Yasemin'in bavuluna yardım etti ve ikili böylelikle tanıştı. Birbirlerini gördükleri anda âşık olan çift 4 ay önce dünya evine girdi. Yasemin Ceylan Baydar'ı şimdi 2014 yılında Dubai'de yapılacak Bedensel Engelliler Dünya Şampiyonası'na 2012 Avrupa Şampiyonu ve 30'un üzerinde Türkiye rekorlarına sahip eşi Fatih Baydar hazırlıyor.

TECRÜBESİNİ PAYLAŞIYOR

Haftada 6 gün boyunca eşini antrenman yaptığı salona götüren ve günde 3 saat çalışma yaptıran Fatih Baydar, "Eşim çok azimli biri. Ben de ona elimden geldiği sürece destek olmaya devam edeceğim. Tecrübelerimi ona aktarıyorum. Eşimin dünya şampiyonu olacağına dair inancım tam. Kendi kendimize karar verdik dünya ya da olimpiyat şampiyonu olmadan eşim halteri bırakmayacak" dedi. Eşine olan aşkının kendisini her konuda motive ettiğini anlatan Yasemin Ceylan Baydar da "Allah'ın izniyle eşim yanımdayken dünyayı kaldırırım" ifadesini kullanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Eşim yanımdayken dünyaları kaldırırm'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz