Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erciyes Alpler'e rakip durumda

Giriş Tarihi: 27.12.2013

Erciyes, mart ayında Balkan Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak. Yarışma ile Erciyes'in adını tüm dünya duyacak

Erciyes Kayak Merkezi'nde 5-9 Mart 2014 tarihleri arasında düzenlenecek "Balkan Sampiyonası"nın, tesisleri tanıtmak açısından önemli bir fırsat olduguna dikkat çeken Erciyes AS Yönetim Kurulu Baskanı Dr. Murat Cahit Cıngı, Erciyes'in kıs sezonunda performansını ikiye katlayarak Alpler'e rakip olacak seviyeye gelecegini belirtti. Cıngı, Erciyes'in farkının, bütünlesikligi oldugunu anlatarak, "Altyapı olarak Türkiye'deki pistler içerisinde en iyisi Erciyes" dedi. rciyes Kayak Merkezi'nde 5-9 Mart 2014 tarihleri arasında düzenlenecek "Balkan Sampiyonası"nın, tesisleri tanıtmak açısından önemli bir fırsat olduguna dikkat çeken Erciyes AS Yönetim Kurulu Baskanı Dr. Murat Cahit Cıngı, Erciyes'in kıs sezonunda performansını ikiye ye gelecegini belirtti. Cıngı, Erciyes'in fargi oldugunu anlatarak, "Altyapı olarak Türkiye'deki pistler içerisinde en iyisi Erciyes" dedi.

KAYAK SEZONU TÖRENLE AÇILDI
AYNI zamanda 2013-2014 kayak sezonu açıldı. Törene katılan Büyüksehir Belediye Baskanı Mehmet Özhaseki, bugüne kadar Erciyes Master Projesi için 150 milyon Euro harcadıklarını, bunun meyvelerini de en iyi sekilde alacaklarına inandıklarını söyledi. Özhaseki, "Eskiden misafirlerimizi Erciyes'e sıkılarak getirirdik. 40-50 baraka vardı, her taraf çöplüktü. O çirkinliklerin hiçbiri kalmadı. Iftihar edebilecegimiz bir manzara çıktı" dedi.

BALKAN ŞAMPİYONASI

Erciyes'i "Kayseri'nin dünyaya açılan penceresi" seklinde niteleyen Baskan Özhaseki, 2014 Mart ayında yapılacak olan Balkan Sampiyonası ile projenin tanıtımının en iyi sekilde yapılacagını ifade etti. Özhaseki, yatırımlara dair sunları söyledi: "Yaz boyunca, yeni pistler yaptık. Pist uzunlugumuz 102 kilometreyi buldu. Bu, dünya standartlarında önemli bir mesafedir. Iki hizmet binamız otel olarak açılıyor. 10 kisilik yeni gondolları hizmete sunduk. Eski teleferiklerle 23 dakikada çıkılıyordu ve etrafı açık oldugu için insanlar üsüyordu. Bu gondollarla ailece binilen bir ortamda 4 dakikada çıkılabiliyor."

3 BİN 400 METREYE YOLCULUK
Pistlerin de hazırlandığını, dünyanın hiçbir yerinde 3 bin 400 metreye kadar çıkıp kayak yapma imkanı bulunamayacağını ifade eden Mehmet Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunun yanı sıra, ziyaretçilerimiz kar yağmasa bile mağdur olmayacak. Karlama makinalarının biriktirdiği karla pistleri hazır hale getiriyoruz." Başkan Özhaseki, daha sonra bürokratlar ve basın mensupları ile birlikte gondola binerek 3 bin 400 metreye çıktı. Erciyes'e gelen vatandaşlarla sohbet eden Başkan Özhaseki, istekleri kırmayarak onlarla fotoğraf çektirdi. Vatandaşlar da kayağın yanı sıra ücretsiz gondol sefası ile Erciyes'in keyfini doyasıya yaşadı.

20'DEN FAZLA ÜLKE KATILACAK
ERCİYES AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahit Cıngı, pistlerin uzunluğunun 100 kilometreyi aşacağını anlatarak, aradaki mekanik tesislerin sayısının ise 15'i bulacağını söyledi. Cıngı, "Federasyonla birlikte komitelerimizi oluşturduk, önümüzdeki dönemde bütün komiteler bir araya gelerek kendi alanlarında faaliyetlerine başlayacak. Balkan Şampiyonası'na 20'den fazla ülkenin gelmesini bekliyoruz. Balkanların dışındaki ülkelerden de kayakçıların gelip Erciyes'i görebileceği ortam oluşturacağız" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Erciyes Alpler'e rakip durumda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz