Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her 10 kişiden biri kaymek kursiyeri

Giriş Tarihi: 27.12.2013

KAYMEK'te meslek edinmek ya da hobi amacıyla 13 farklı alanda 105 branşta eğitim veriliyor. Her 10 kişiden biri kurslara katılıyor

Kayseri Büyüksehir Belediyesi Sanat ve Meslek Kursları (KAYMEK) Müdürü Mürside Gonca Aslan, 2004 yılında baslayan egitimler kapsamında, çocuk ve aile bakımından Maras isine, cam boncuk yapımından pasta çıraklıgına kadar çok sayıda bransta kurs verdiklerini söyledi. KAYMEK'in 13 farklı merkezde 105 bransta egitim verdigini ifade eden Aslan, 9 yıldan bu yana yaklasık 100 bin kursiyere ulastıklarını kaydetti. Tamamı ücretsiz olan kurslarda 96 ögretmen istihdam ettiklerini de belirten Aslan, "Istihdama ve hobiye yönelik kurslarımız var. Meslek edinmeye yönelik kurslarımıza gelenlere Milli Egitim onaylı sertifika vererek, kursiyerlerimizin istihdamını kolaylastırmaya çalısıyoruz. Hobi kurslarımızı da genellikle ev kadınları ve emekliler tercih ediyor" dedi.
Firmalar personel istiyor

GONCA Aslan, eğitimlerle ilgili daha sonra şunları söyledi: "Bünyemizde faaliyet gösteren Kariyer ve İstihdam Merkezi, kursiyerlerimize iş bulma konusunda yardımcı oluyor. Firmaları araştırıp onlara yönlendirmede bulunuyor. Firmalar da personel alımlarıyla ilgili bizimle irtibata geçebiliyor. Örneğin özel hastaneler, hasta kabulde görevlendirmek istedikleri personel ihtiyaçları varsa bizimle görüşüyor. Aile ve Danışmanlık Birimi vasıtasıyla kursiyerlere ve kurs bölgesindeki vatandaşlara danışmanlık hizmeti veriliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her 10 kişiden biri kaymek kursiyeri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz