Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracatta Konya markası geliyor

Giriş Tarihi: 8.1.2014

Türkiye'nin ilk Bölgesel İnovasyon Merkezi'ni Konya'ya kazandıran Konya Sanayi Odası, şimdi de Konya sanayisini uluslararası arenada tanıtmak için 'Made in Konya Projesi'ni hayata geçirecek

Konya Sanayi Odası, şimdi de Konya sanayisinin uluslararası tanınırlılığını artırmak hedefiyle kolları sıvadı. Konya Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, Konya'nın daha rekabetçi bir şehir haline gelebilmesi için nitelikli üretim, tanıtım ve ulaşım konularında atması gereken adımlar olduğunu belirtti.

ÜST MARKA OLACAK
Başkan Kütükçü oda olarak ortaya koyacakları 'Made in Konya Projesi'nin bu adımlardan sadece birini oluşturduğunu söyledi. Kütükcü, Avrupa Birliği tarafından desteklenen Made in Konya Projesi kapsamında yapılacak uluslararası çalışmaların yanı sıra, Konyalı ihracatçıların kendi aralarında bilgi paylaşımını sağlanacaklarını ifade etti. Bu amaçla 'Konya İhracat Platformu'nun kurulduğunu bildiren Kütükcü, platform üyelerinin de Made in Konya logosunu kullanacakları belirtti. Kütükcü şöyle konuştu: "Konya'nın çok güçlü bir üretim potansiyeli var. Bu gücü yerelde ve uluslararası pazarlarda tanıtım faaliyetleri ile destekleyerek şehrimizin rekabet gücünü artırmak istiyoruz. Made in Konya, Konyalı sanayicilerin bir üst markası olacaktır. Bunun için şehrimizdeki odalar, STK'lar, iş dünyası dernekleri, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte çalışıyoruz." Konya sanayisinin tanıtımı için Türkçe ve yabancı dillerde tanıtım materyallerinin hazırlanmaya başlandığını belirten Başkan Kütükcü, yapılacak çalışmalarda ihracat yapan firmaların yanı sıra, ihracat potansiyeli olan firmaların da yer alacağını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracatta Konya markası geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz