Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sağlık sektörüne yüksek standart getirdik'

Giriş Tarihi: 15.1.2014

'Yüksek standartlı hizmete makul ücret' anlayışıyla hizmet veren Lokman Hekim Hastaneleri, Irak'ta 'Tanı Merkezi' açtı

Yola Ankara'dan çıkarak yurtdışına da açılan Lokman Hekim Hastaneleri, Türkiye'deki "yüksek standartlı hizmete makul ücret" anlayışını, Başkent ve Van'dan sonra Irak'a taşıdı. Lokman Hekim Sağlık Grubu Tıbbi Hizmetler Direktörü Dr. Mehmet Altuğ, yeni yatırım planlarını ve marka olmanın sırlarını SABAH okurlarıyla paylaştı.
Bize Lokman Hekim'in kuruluş hikayesini anlatır mısınız?
Lokman Hekim, 1996'dan beri sağlık alanında faaliyet gösteren bir kurum. Faaliyetlerimizi Kurtuluş'ta poliklinikte başlattık. Ardından Etlik ve Sincan hastanelerini kurduk. Büyümemizi Van'da 2 hastaneyle sürdürdük. Son olarak Irak'ın Erbil kentinde Tanı Merkezi kurarak hastane sayımızı 5'e çıkardık.
Yeni yılda da büyümeye devam edecek misiniz?
Bizim iştigal alanımız sağlık sektörü. Büyüme hedeflerimiz elbette var. Ankara dışında farklı lokasyonlarda olmak istiyoruz.
Yurtdışına açılım için ilk adımı neden Irak'ta attınız?
Türkiye'ye sağlık turizmi için en çok hasta gönderen ülke, Irak. Türkiye ile Irak arasında direkt uçuşların olması da tercihimizi etkiledi. Ayrıca bu iki ülke, birçok ortak paydada buluşan yapılara sahip… Bir kere kültür olarak, coğrafya olarak aynı ortak paydalara sahibiz. Sadece arada sınır var.
Günümüzde birçok özel hastane var. İnsanlar Lokman Hekim Hastaneleri'ni neden tercih etmeli?
Bizim hastalarımız bir kere buraya güven duygusu nedeniyle geliyor. Çünkü biz yıllardır aynı kalitedeki nitelikli sağlık hizmetini veriyoruz. Hastalarımız belirli standartlardaki hizmeti makul ücretle alacağını bilir. Bu aslında çok önemli bir ayrıntı. İnsanlar buraya gönül rahatlığıyla geliyor. Sağlıkta güven çok önemli.

Şifa kapısı olduk
Geçtiğimiz süreçte çeşitli ödüller aldınız. Bunlardan biraz bahseder misiniz?
Lokman Hekim Sincan Hastanesi, 3. kez 'En Fazla Acil Vaka Kabul Eden Özel Hastane' ödülünün sahibi oldu. 2010 ve 2011'de Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nden teşekkür ödülü alan Lokman Hekim Sincan Hastanesi, 2012'de bu anlamlı unvanını korudu. Ayrıca Lokman Hekim Van Hastanesi, merkezi Hollanda'da bulunan Neuropyhxia Çalışma Grubu tarafından 'Türkiye'deki iki önemli hastaneden biri' olarak seçildi. Lokman Hekim Van Hastanesi, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nin Türkiye'de çalışma ortağı olduğunu duyuran Neuropyhxia, üniteye 50 bin dolar değerinde beyin izleme cihazı hediye etti.
Sizi marka olmaya taşıyan unsurlar neler?
Yıllardır uluslararası standartlarda hizmet veriyoruz. Çağdaş altyapımız ve uzman ekibimizle halkın 'şifa kapısı' olmayı kendimize amaç edindik. Aynı zamanda yatırımlarımız da devam ediyor. Biz, insana hizmet ediyoruz. Kaliteli insan kaynağıyla çalışıyoruz. Bu da marka olmamızı sağlıyor. 17 yıldır sektördeyiz. Bu da güven açısından çok önemli. Diğer bir argüman ise borsada bulunmamız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sağlık sektörüne yüksek standart getirdik'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz