Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayseri denizine kavuşuyor

Giriş Tarihi: 22.1.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Şehri Derya projesiyle 450 bin metrekarelik dev bir göletin Kayseri'de oluşturulacağını açıkladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 30 Mart yerel seçimleri öncesi projelerini 3 bin kişinin katıldığı "Ufuktaki Kent Kayseri" programıyla tanıttı. 5 yılda 450 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirten Özhaseki, "Şehri Derya" projesi ile 450 bin metrekarelik dev bir gölet ve bu göletin çevresinde cazibe merkezi yapılacağını söyledi.

CAZİBE MERKEZİ OLUŞACAK

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında eski Sanayi Sitesi'ndeki işyerlerinin yıkılarak 700 bin metrekarelik alanda cazibe merkezi oluşturulacağını kaydeden Özhaseki, göletin yanı sıra iş merkezleri, konutlar, alışveriş merkezleri ve restoranların da projede bulunduğunu söyledi.

RİNG YOLU TRAFİĞİ ÇÖZECEK

Kayseri'deki trafiği rahatlatacak proje geliştirdiklerini de belirten Özhaseki, şehir merkezinde ring yolu yapacaklarını açıkladı. Bu yolla ışığa takılmadan hızlı bir ulaşımın sağlanacağını anlatan Özhaseki, "Ring yolu için iki ana arter açılacak. 20 katlı kavşak, 23 alt ve üst geçit yapacağız. Trafik sorun olmaktan çıkacak" dedi.

ŞEHİR PARKI DA İNŞA EDECEĞİZ
Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı'ndan devralınacak 2 milyon metrekarelik araziye şehir parkı inşa edeceklerini sözlerine ekleyen Başkan Özhaseki, bu parkta her türlü sosyal aktivitenin yapılabileceğini, Hava İkmal'deki fabrikanın taşınmasının kabul edilmesi halinde parkın 3 milyon metrekareye çıkacağını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri denizine kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz