Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karaman'ın en modern camisi olacak

Giriş Tarihi: 31.1.2014 12:00

Karaman Belediyesi tarafından projesi çizilerek hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapılan Ahmet Yesevi Camisi'nin inşası devam ediyor.

Ahmet Yesevi Camisinin mimarisiyle ve fonksiyonları ile çok farklı olacağını söyleyen Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, 'Hayırsever vatandaşlarımız ve Belediyemiz ile birlikte yaptırılan iki bin kişilik camimizin inşaatı hızla devam ediyor. Ahmet Yesevi Camisi özel bir camidir. Karaman'a kazandırılan önemli bir eserdir. 2 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği bu cami, tek kubbeli bir cami olacak ve üstü kapalı musallasında 10 bin kişi saf tutabilecek. Caminin zemin katı hanımların da ibadet edebileceği şekilde tasarlanıyor.

Ses aynı anda her yere eşit şekilde dağılacak. Cenazeler için yıkama yeri, soğutma bölümleri, taziye salonları olacak. Ayrıca mevcut itfaiye hizmet binasının yerine de müftülük hizmet binası yapılacak. Ayrıca caminin altında yaklaşım 300 araçlık kapalı bir otopark planladık. Diyanet vakfı tarafından inşa edilecek bu caminin 2015 yılında ibadete açılmasını planlıyoruz" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaman'ın en modern camisi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz