Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erciyes dünyaya açıldı

Giriş Tarihi: 5.3.2014

Danimarkalı ve Hollandalı ziyaretçiler Erciyes'te kayak yaptı. Turistler, Kayseri'de tarihi mekanları da gezerek, hayranlıklarını dile getirdi

Erciyes'in dünya çapında kış turizm merkezi olması için yapılan yatırımlar yabancı turistleri Kayseri'ye çekmeye başladı. Danimarka ve Hollanda'dan gelen iki ayrı yabancı grup, Erciyes'in mükemmel bir kayak merkezi olduğunu vurguladı. Turistler, "Kayak sporu ile kültür turizminin birlikte sunuluyor olması Kayseri için büyük avantaj" dedi.

DANİMARKALILAR KAYAK YAPTI

Türk Hava Yolları ve Kayseri Erciyes AŞ'nin organizasyonuyla Kayseri'ye gelen Danimarkalı işadamları ve yöneticiler, Erciyes'e hayran kaldı. Yaklaşık 50 kişilik heyet Kayseri'deki bazı tarihi eserleri gezdi ve ardından Erciyes'te kayak yaptı. Danimarkalı yöneticiler, Erciyes'in Avrupa'daki kış tatili merkezlerine rakip olabileceğini ifade etti. Türk Hava Yolları Danimarka Billund Havalimanı Müdürü Osman Şahan ile birlikte iki gün Kayseri'de kalan heyette Danimarka-Billund Havalimanı Genel Müdür Yardımcısı Arnest Nielsen de yer aldı.

HOLLANDALILAR DA ERCİYES'TE

Erciyes son günlerde Hollanda'nın da gözdesi durumuna geldi. Erciyes'te tatillerini yapan Hollandalı turistler, "Erciyes'in en önemli özelliği havaalanından kolay ulaşımı. Ayrıca kayak merkezinde tek kartla her yerde kayılabilmesi ve otellerin pistlere yakın olması da büyük avantaj. Özellikle gondol çok keyifli ve konforlu. Ayrıca Erciyes ile birlikte Kayseri'de de kültürel değerlerin bulunması burayı cazip bir yer haline getiriyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erciyes dünyaya açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz