Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herkes Kayseri'yi konuşmalı

Giriş Tarihi: 5.3.2014

Yeni Meydan ve Sahabiye dönüşüm projelerini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki, "Öyle işler yapmalıyız ki herkes Kayseri'yi konuşmalı" dedi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Sahabiye Mahallesi'ni finans merkezi haline getirecek olan dönüşüm projesi ile Yeni Meydan Projesi'ni bir basın toplantısıyla tanıttı. "Sahabiye, Eski Sanayi, Hava İkmal gibi yerlerde öyle işler yapmalıyız ki herkes Kayseri'yi konuşmalı" diyen Özhaseki, uygulanacak projelerin yüzyıllar boyunca yaşayacağını kaydetti.

VALİLİK HALKA SORULACAK
Öncelikle Yeni Meydan projesini açıklayan Özhaseki, birinci etabın birkaç yıl önce yapıldığını, gereksiz birçok binanın yıkılarak tarihi eserlerin açığa çıkarıldığını dile getirdi. Yeni projede Valilik binasının geriye çekileceğini ifade eden Özhaseki şöyle devam etti: "Yeni valilik binası için birkaç proje yaptırdık. Bunları meydanlarımızda Kayseri halkına göstererek anket yapacağız. Hangi bina beğenilirse onu yaptıracağız."

"YIKILIP YENİDEN YAPILACAK"

Toplantıda daha sonra Sahabiye bölgesi için düşünülen projeyi anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki, 505 bin metrekarelik alanda 4 bin 709 ev ve 1000'e yakın iş yeri bulunduğunu söyledi. Buradaki yapıların genellikle 50-60 yıllık olduğunu vurgulayan Özhaseki, Sahabiye'nin şehir merkezinde olması nedeniyle iş merkezlerinin yapılacağını ve bölgenin finans merkezi konumuna geleceğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes Kayseri'yi konuşmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz