Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nigde'ye 5 altın yıl daha yasatacagız

Giriş Tarihi: 13.3.2014

Niğde Belediyesi 5 yıllık süreçte hizmet açısından verimli bir dönem geçirdi. Başkan Faruk Akdoğan yeni dönemde gerçekleştirmeyi hedefledikleri yeni projelerle Niğde'ye 5 altın yıl daha yaşatmak istediklerini söyledi

Nigde Belediye Baskanı Faruk Akdogan, göreve geldikleri günden itibaren Nigde'de birçok konuda hizmetin en iyisini Nigdelilere sunduklarını belirterek, 5 yıllık görev süresi içerisinde halkın hizmetkârı olduklarını söyledi. Nigde'nin altyapıdan üst yapıya birçok sorunun kendi dönemlerinde çözüme kavustugunu söyledi. Nigdelilerin hizmetin en iyisine layık olduklarını dile getiren Belediye Baskanı Faruk Akdogan, yeni dönemde Nigde halkına 5 altın yıl daha yasatacaklarını bunun için de birçok yeni projeyi hayata geçireceklerini açıkladı. Akdogan "Yeni dönemde gerçeklestirmeyi planladıgımız, halkın ve vatandasın hayatını kolaylastıracak birçok yeni projemiz var. Bu projeleri seçim öncesi halkımızla tek tek paylasıyoruz. Onların düsünceleri görüslerini alıyoruz. Insanımıza mutlu, huzurlu yasam standartları yüksek bir sehirde yasamaları için hizmetin en iyisini vermeye çalısıyoruz. Bunu yaparken sürekli halkımızla birlikte, onların düsünceleri çerçevesinde, bu çalısmaları yapıyoruz" dedi. Iste Nigde Belediye Baskanı Faruk Akdogan'ın önümüzdeki dönemde il merkezinde gerçeklestirmeyi planladıgı 38 yeni projesi:

1.
Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi: İmam Hatip Lisesi'nin bulunduğu kavşaktan başlayıp Niğde Evleri'ne kadar uzayan proje bu dönemde tamamlanacak.
2. Dışarı Cami Rekreasyon- Oto Park Projesi: Cami çevresinde genişletme ve düzenleme çalışması yapılacak. Genişletilen alanın altı kapalı otopark olarak düzenlenecek.
3. Hayvanat Bahçesi Projesi: Özellikle çocuklara hayvanları tanıtmak ve sevgisini aşılamak amacıyla hayvanat bahçesi projesi gerçekleştirilecek.
4. Hayvancılık OSB Projesi: Hıdırlık Mevkisi'nde tespit edilen 150 dönümlük arsa üzerine Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi kurulacak.
5. Taksi Durakları Projesi: Şehrin tarihi ve turistik dokusuna çeşitli güzellikler katabilmek için, taksi durakları modern, estetik bir yapıya kavuşturulacak.
6. Kadılar Lokali Projesi: Kadınların sosyal ve kültürel faaliyetleri takip edebilecekleri, aralarında birlik ve kaynaşmanın sağlanacağı modern bir tesis hizmete girecek.
7. Ditaş Yolu Üst Geçit Projesi: Şu an hemzemin geçit olan Ditaş Yolu üzerine üst geçit yapılarak araç ve yayaların daha güvenli olarak ulaşımları sağlanacak.
8. Kent Meydanı Projesi: Niğde Belediye binası önündeki alan, 2 katlı ve 700 araç kapasiteli ücretsiz otopark, tören, toplantı ve yeşil alan olarak düzenlenecek.
9. Akıllı Trafik Sistemi Projesi: Artan trafik yoğunluğuna çözüm üretmek amacıyla sağlıklı bir şekilde trafik akışını sağlayan akıllı sinyalizasyon sistemi kurulacak.
10. Kayardı Vadisi Mesire Yeri: Atıl durumda bulunan Kayardı Vadisi, rekreasyon projesi doğrultusunda mesire alanı haline getirilecek.
11. Selçuk Mahallesi Mesire Alanı: Kentin en büyük mahallelerinden Selçuk Mahallesi'ne ailece gezilip eğlenilecek bir piknik-mesire alanı yapılacak.
12. Gıda Toptancıları Sitesi Projesi: Bu projeyle esnaf bir araya getirilecek. Böylece halkın alışverişlerini daha geniş ve iyi bir ortamda yapmaları sağlanacak.
13. Hara ve At Binicilik Tesisleri Projesi: At binicilik sporunun ilimizde yaygınlaştırılması amacıyla Bucak Çayır Mevkisi'nde binicilik tesisi yapılarak hizmete sunulacak.
14. İçmeSuyu Depolarının Yenilenmesi Projesi: Yenilenen su borularının ardından su depolarımızı da yenileyerek, içme suyumuzu daha sağlıklı hale getireceğiz.
15. Alternatif Yol Projesi: Derbent mevkisinden itibaren yeni açılacak çevre yoluna çıkışlar için alternatif bir yol yapılacak. Böylece şehrin trafik yoğunluğu da azalmış olacak.
16. Yeni Sanayi Sitesi: Belediye fidanlığının bulunduğu 100 dönümlük araziye sanayi sitesi kurulacak. Buraya alt geçit yapılarak Ata Sanayi Bölgesi ile bağlantısı sağlanacak.
17. Nikâh Sarayı Projesi: Evlenecek çiftlerin nikâh ve düğün organizasyonlarına cevap verebilecek, modern bir nikâh sarayı projesi hizmete sunulacak.
18. Kamyon Garajı Projesi: Hıdırlık Mevkisi'ne kamyoncular için konaklama ve diğer ihtiyaçların da sağlanacağı kamyon garajı yapılacak.
19. Çocuklar İçin Trafik Eğitim Pisti Projesi: Ççocuklara trafik bilincinin daha iyi verilmesini sağlayacak, trafik eğitim pisti hizmete sunulacak.
20. Niğde - Bor Yolu'na Otoban: Araç trafiği açısından büyük bir yoğunluğa sahip olan Niğde-Bor karayolu genişletilerek üç şeritli olarak düzenleniyor.
21. Gençlik ve Spor Merkezi: 40 dönümlük alan üzerine, gençlerimizin sağlıklı ortamlarda sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunabilecekleri modern bir proje yapılacak.
22. Kent Kart Projesi: Kent insanımızın toplu taşıma araçlarında kullanacağı kent kart projesi hayata geçirilerek daha sağlıklı seyahat etmeleri sağlanacak.
23. Kale Rekreasyon Projesi: Kültür ve tarih mirası olan Niğde Kalesi'nin gelecek nesillere daha sağlıklı ulaşabilmesi için rekreasyon çalışması yapılacak.
24. Kültür ve Kongre Sarayı: Kültürel sosyal faaliyetlerin, konferans, panel ve sempozyumların yapılaceğı 5 bin kişilik Kültür ve Kongre Sarayı hizmete girecek.
25. Hastaneler Kavşağı Projesi: Yeni hastaneler bölgesinde bulunan kavşak araç ve yaya güvenliği de göz önüne alınarak yeniden düzenlenecek.
26. Kayardı Dere Islahı Projesi: Bahar aylarında olası sel baskınlarının önlenmesi ve Kayardı bağlarının yeşilliğinin ortaya çıkması için düzenlenme çalışması yapılacak.
27. Enerji Sistemleri Dönüşüm Projesi: Kente hizmet veren 40 su deposu ve yeni yapılacak stadın elektriği, bu projeyle güneşten karşılanacak.
28. Ağaç İşleri ve Mobilyacılar Sitesi Projesi: Selçuk Mahallesi ile Burhan Mahallesi'ndeki marangoz ve mobilyacı esnafımız için yeni bir site yapımı gerçekleştirilecek.
29. Ücretsiz WiFi Erişimi Projesi: Kentte halkın yoğun olarak bulunduğu çeşitli noktalarda vatandaşlarımıza ücretsiz internet erişimini sağlanacak.
30. Sanayi Sitesi Bağlantı Yolu Alt Geçit Kavşak Projesi: Yapılacak sanayi sitesine ulaşımı kolaylaştırmak için Adana - Kayseri karayoluna alt geçit yapılacak.
31."Hayatta Biz de Varız " Engelli İstihdam Projesi: Hüdavent Hatun Parkı yanında tamamen engellilerin işleteceği bir kafe yapılarak istihdam sağlanacak.
32. Emekliler Lokali Projesi: Emekli vatandaşlarımızın sosyal hayata daha fazla katkı sağlayabilecekleri, sosyal ve kültürel faaliyetlerin içinde yer alabilecekleri modern bir tesis hizmete sunulacak.
33. Stadyum Projesi: Sporun gelişmesi için, spor karşılaşmaları ve resmi törenlerin yapılabileceği, 10 bin kişilik yeni bir stadyum projesi gerçekleştirilecek.
34. Kızılca Deresi Islahı ve Çevre Düzenlemesi: Dere, etrafındaki mahallelere verdiği rahatsızlığı gidermek amacıyla ıslah edilerek çevre düzenlemesi yapılacak.
35. Kapalı Pazar Yeri Projeleri: İlhanlı, Selçuk ve Aşağı Kayabaşı Mahalleleri, Öz Belde ve Niğde Evleri mevkisine kapalı pazar yeri projeleri uygulanacak.
36. Dar gelirli ailelerin, belediyenin yapacağı organizasyonlarla ucuz, kaliteli ve konforlu konut sahibi olmaları sağlanacak.
37. Bisiklet Yolu ve NİĞBİS Projesi: Şehitler Kavşağı'ndan, Niğde Üniversitesi Kampusu'na kadar uzanan güzergah üzerinde bisiklet yolu yapımı gerçekleştirilecek.
38. İmam Hatip Meydanı Köprülü Kavşak Projesi: Trafiğin daha sağlıklı yürümesi, yayaların güvenliği için bu kavşağa köprülü kavşak projesi uygulanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nigde'ye 5 altın yıl daha yasatacagız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz